Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amarilisz-tartók! Elültettem...

Amarilisz-tartók! Elültettem decemberbe a hagymákat. Viszont nincs bimbó. Szerintetek miért? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Tehát decemberbe elültettem a hagymákat, el is kezdek szépen zöldellni. Már kb 20-52 cm-sek a levelek, de semmi nyoma a bimbónak :( Egy kaspóba kb 3 hagymát ültettem. Nem értem mi az oka, miért nem jön elő a bimbó. A növény megvan kb 4-5 éve, és mindig volt minimum egy, maximum 3 virág rajta.
2018. febr. 15. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A hagymákat legjobb egyenként elültetni.

Legalább 5-6 centisek legyenek, a kissebbek még nem virágzanak.

Elültetéskor CSAK egyszer belocsolni, hogy tömörödjön a föld. Ha folyamatosan öntözöd, csak levelet fog hozni!

Meleg helyen tartani, amikor mgejelenik és jó félig kibújt a bimbó(nem középen!) akkor lehet időnként öntözni, hogy ne száradjon ki a földje.

Ha ekkorák már a levelei, akkor az idén már nem hoz virágot.

Tavasszal kiültetni, hogy erősödjön, ősszel felszedni, jövőre biztosan nyílni fog.

2018. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs,nem a nagy meleg kell nekik,hanem a sötét .Ha ablakban

tartod ,kertész szaknyelven mondva ,süvegelni kell,azaz a hagyma legyen sötétben .Ekkor a virágzat tör elő,növekszik gyorsabban ,és nem félméteres levélzete lesz.

2018. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A süveg (vagy sötét tartás) félig-meddig urban legend.

Valóban, vannak olyan fajták, amiknél szükséges, de a legtöbbnél nem szükséges.

Azoknál a fajtáknál kell a sötét tartás, amelyek világosban csak 20 cm-es szárat nevelnek. Először, ugye, a virágszárak jönnek elő, ez alatt sötét helyen vagy papírsüveg alatt kell tartani őket, aztán ha már elég nagyok, akkor adni nekik fényt. Kb. ekkor kezdik a leveleket is hozni.

Szóval, a levelek növekedéséhez nincs köze a süvegnek, mert mire a levelek is elkezdenek előjönni, akkora a süveget egyébként is le kell venni.


Kérdező:

Hogy volt az öntözéssel? Ha folyamatosan öntözi az ember, akkor a hagymában lévő bimbókezdemények jó eséllyel elhalnak. Szóval, tényleg csak egy beöntözés engedélyezett ültetéskor, hogy összeálljon a föld.

De, mint az első válaszoló írta, a méret is fontos.

Ha tavaly is így, túl korán kezdted nevelni, lakásban, akkor elképzelhető, hogy túl aprók maradtak a hagymák, azaz virágzásképtelenek.

Szerintem még az 5 cm is kevés, legalábbis, nálam még ilyen kicsik soha nem virágoztak, csak a nagyobbak, 6-7 cm-től.

2018. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!