Kezdőoldal » Otthon » Kert » Avokádómag csíráztatás:a...

Avokádómag csíráztatás:a gyökere kinőtt, de a növény szár része alig nő ki, már elszárad. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám,hogy pár hónapja 'elültettem' egy avokádómagot vízben,a gyökere is nagyon szépen kinőtt, viszont amikor a szár elkezdene nőni,befeketedik és elszárad:(

Mit tegyek?



2018. márc. 1. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor kigyökeresedik el kell ültetni.
2018. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
Úgy érted, hogy ez többször megtörtént? Nekem nincs tapasztalatom ugyan a vizes megoldásban, mert mindig az egyszerűbb utat választottam: kétharmadáig földbe nyomtam a magot és úgy kelt ki. Ez eddig egy kivétellel minden esetben sikeres volt. Én tartottam attól a vizes megoldásnál, hogy a szépen kifejlődött gyökérzet megsérül a földbe helyezésnél, ami ugye nem fordulhat elő, ha eleve földbe gyökerezik a növény. Ha megint megpróbálnád, Neked is ezt javaslom. Egyébként nem egy ideges típus az avokádó, 2-3 hónap amíg egyáltalán kihajt, azután képes egy évig 20 centis lenni, az elején többször ledobja az összes (kb. 5) levelét és aztán hónapokig csupaszon áll, meg ilyenek. Szóval a természetéhez tartozik, hogy néhányszor halottnak tetteti magát, de majd kinövi 2-3 év alatt.
2018. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek,ma elültetem őket C:
2018. márc. 11. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!