Kezdőoldal » Otthon » Kert » A diò csiráztatás ....

A diò csiráztatás . Milyen melyre tegyem a homokban a diót? És miután eltettem, azután bizonyos idöközönként szükség van locsolásra?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A diót nyirkos homokba rétegezzed, és és fűtetlen fagymentes helyen tartod tavaszig. Időnként meg kell locsolni.
2017. okt. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 nagy diófám, és mindig figyelem, hátha kibújik valahol egy pici, de semmi...

Pedig ilyen-olyan kerti munkák során mindig kerülnek felszínre diók, amiken látszik, hogy már több évesek.

2017. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagy mennyiségű, iskolázásra szánt dióról van szó?

Ha nem, csak 1-2 fát szeretnél a kertbe, akkor legjobb eredményt a végleges helyen 10 cm mélyen földbe téve éred el.

Ne csak 1-et tegyél, hanem legalább 3-at, a felesleget kelés után kihúzod.

2017. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekünk van 3 nagy diòfánk. És az egyik kerítés mögé is hullajt diòt ahol ritkán jár ember. Ott tavaly szép sorba voltak csemeték. Viszont talàltam egy fàt erdöbe, és meglepöen nagy termése van. Azt szeretném "klònozni" hátha egyszer itt is nagy termés lesz. 2-3 fát szeretnék ültetni.
2017. okt. 25. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor, ha nem zavar, hogy 1-2 évvel tovább kell kerülgetni őket, a leggyorsabban úgy lesznek termő fáid, ha a végleges helyre teszed el most a diókat, ahogy leírtam.

Ha homokban csíráztatod, akkor kiültetéskor megsérülhet a karógyökér, ami aztán lassítja a fejlődést.


Ha az az erdei fa egyedül volt, és magát porozta, akkor is bizonytalan, hogy mi lesz a magjából, de így legalább az apró termésű apanövény ki van zárva.

2017. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokkal biztosabb eredményt érnél el, ha egy magoncot beoltanál az erdőben talált fával. Akkor biztosan ugyanolyan lenne.
2017. okt. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!