Kezdőoldal » Otthon » Kert » Chanpion 50WG-vel szoktam...

Chanpion 50WG-vel szoktam lemoso permetezést csinálni. Mi lenne ha egy kis étolajat tennék hozzá?

Figyelt kérdés
Még nem mertem kipróbálni,de ha valaki már próbálta szivesen venném a tapasztalatát.A Champion olcsóbb mint a bekevert lemosok.
2018. márc. 3. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól vonatkoztassunk el hogy minek bele mert fogalmam sincs. De az olaj elvegyülni a vízzel biztos nem fog ha ez lenne a cél.
2018. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Össze fog túrósodni.

Nem én voltam anno a fényesen ragyogó csillag a kémiaórák egén, de annyi azért megragadt bennem, hogy a poláros és apoláros molekulájú folyadékok nem szeretnek keveredni. Emulzió létrehozható bizonyos esetben, de a réz meg az olaj összeveszik.

A bolti szerekben olyan adalék van, ami lehetővé teszi a keveredést.

2018. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. márc. 3. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Az olajos anyu permetszereknél,a gyáriaknál is növény eredetü olajokat használnak .

csak a keverési arányok másak .

Pl.Vegesol (lemosó),85% napraforgó olaj + 3 % szója lecitin.

Vegesol R 24 % rézhidroxid + 25 % növényi olaj .

Aztán megtalálható a paraffin olaj,és a paraffinolaj viasz Pl. a Vektafid A rovarölő 83 % ban tartalmaz parraffin olajat.

A káli szappan is hasonlóan jó,nem csak a kártevők ellen ,hanem az eső ellen is .

Biztos vannak még szerek,melyekben ott az olaj.

Az egész "növény védő szerek " könyvét most nem fogom átböngészni .

Amikor falat meszelnek,abba is kerül étolaj,és nagyon jól elkeverhető.Itt az ecset könnyebb csúszása miatt van .

Tehát ,valamely szinten csak elegyedik a vizzel .

2018. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
***/olajos anyagú / *
2018. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A réz keverhető a káliszappannal?
2018. márc. 3. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!