Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csinálok rosszul az...

Mit csinálok rosszul az orchideával?

Figyelt kérdés

Barnulni kezdenek a levelek + a fehérnek a szirmai is.

[link]

[link]

[link]

[link]


2018. márc. 10. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy orchideát az ablakban tartunk. Télen akár a párkányon, nyáron 20 cm-re az ablaktól (kivéve ha északi ablak, akkor maradhat a párkányon is). Ez van. Ablakot díszítő növény, nem a tv mellé való. A fehér két alsó levelét mindenképpen vágd le. A lila lefelé álló levelét is levághatod, de az a növény még jobb állapotban van. Ha tudod neki a fényt biztosítani, 3-4 hetente kap egy kis orchidea-tápot, jó eséllyel fél-egy év múlva újra virágzik. A szoba közepén viszont gyorsan elpusztul.

Sajnos tudom, egy hülye bálványfa miatt, ami idenőtt az ablak elé, 20 orchideám halálát néztem végig. A tavalyi év legboldogabb napja volt, mikor kivágták a fát. Azóta igyekeztem pótolni az orchidea-készletet. Egész télen ontották a virágokat.

2018. márc. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tápoldatozni szoktad?

A sárgulás meg a lila szín is lehet egyes anyagok hiánya miatt.

2018. márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 hete vásároltam csak, gondoltam hogy a Hypermarketben adtak nekik.
2018. márc. 11. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:
A hipermarketekben semmit nem adnak a virágoknak, sokszor még vizet sem. És ugyebár fény sincs, egy szikrányi sem. Ott két hét alatt teljesen tönkre mennek az orchideák.
2018. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van, aki 2 hetente öntözi a félhomályban tartott orchideáit, és szépen virágzanak neki. Ez nem lehet ok.
2018. márc. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a keleti nyugati ablak olyan hülyeség. Mindenkinek máshol jó. Nekem pl a legtöbb a nyugatiban van és gyönyörűek. Ahogy átrakom őket déli ablakba mintha megállnának a fejlődésben. Mamámnak pl déli ablakban vannak és bokrosodnak. Szóval nem tudom mitől függ.

Lényeg hogy álljon mindig vízben. Szerintem vegyél nekik szép kaspót ne ilyen műanyag tálba tedd.

2018. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az eleje rendben, de az utolsó mondatot nehogy megfogadja bárki is.

A vízben való állás biztos módja az orchidea kirothasztásának.

A kaspó is, mert egyrészt abban nem látja az ember, hogy esetleg víz maradt alatta, másrészt meg a direkt átlátszó edényben lévő gyökerek nem kapnak fényt.

2018. márc. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!