Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tegyem vízhatlanná a fát?

Hogyan tegyem vízhatlanná a fát?

Figyelt kérdés
Tavaly készítettem egy tetőt fenyőfából egy trágyatárolóra. A fát csak lenolajjal kentem be. A trágyából rengeteg víz párolgott ki, csak úgy folyt a deszkán végig, amikor felemeltem. Láttam, hogy a lenolaj ide nagyon kevés lesz. Nem szeretném ha a fa megvetemedne és eldeformálódna, mert sokat dolgoztam azon, hogy pontosan zárja a tárolót. Keresek egy módszert amivel tartóssá tehetem a felületét. Ugyanakkor a tetejére is kellene valami az eső ellen. A problémát tetézi, hogy a fedő már így is elég nehéz, tehát jó lenne, ha minél kevésbé növekedne a tömege.

2018. márc. 13. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Sosem láttam tetőt ilyesmire. Egy adag földel betakarod és kész. Esőtől nem lesz baja.
2018. márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fát sehogy.

Mivelhogy higroszkópos szerkezetű...

2018. márc. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bitumen alapú festék
2018. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az sem jó, mert óhatatlanul is lesz folyadék a fában, az első fagy fogja megrepeszteni a festéket.
2018. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kültéri fára való beeresztő anyagot javaslok

Xiladekor

Xilamon

Lazúrok

2018. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem feltétlenül festésben gondolkodom, takarás is lehetne, ha az tartósabbá teszi a fedelet. Milyen anyaggal lehetne bevonni? Ha sima fóliát ráragasztok mennyi ideig marad meg rajta? Nap ugyebár nem sütné a fóliát alul, csak nedvesség bár az irgalmatlanul. Súlya sem nagy a fóliának, még a vastagabbnak sem.

2018. márc. 13. 16:16
 7/9 anonim ***** válasza:

A fólia alá is bejut a víz, és fokozott sebességgel rohad szét a fa.

Az 5. által írt anyagok jók.

Én a lazúrt jól felhígítottam, és nagy mennyiségben kentem, hogy beigya a fa, amennyit tud, így kezeltem le a kint lévő fenyődeszkákat, vagy 8 éve.

2018. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mivel hígítottad?
2018. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vízalapú volt, így vízzel lehetett hígítani.

Nem történt semmi vetemedés vagy hasonló, gondolom, akkorra megkötött.

2018. márc. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!