Kezdőoldal » Otthon » Kert » Füvesítéshez honnan tudnék...

Füvesítéshez honnan tudnék "virágföldet" vagy jó minőségű fekete földet venni? (Kalocsa környéke)

Figyelt kérdés

Szeretnék nagyon szep fu-pazsitot,amihez elengedhetetlen a jo minosegu fold.

Milyen fold a legjobb hozza ?

Honnan tudnek m3 szamra venni?



2018. márc. 18. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Pest megye) a Tüzépen lehet venni.
2018. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs nálatok ingyenes hirdetési újság?

Nálunk mindig vannak benne hirdetések, termőfölszállításra.

2018. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De van, de azok a "termofoldek" epitkezesekrol megmaradt ledaralt foldek eladva "termofoldkent". Nekem fekete jo minosegu fold kellene.
2018. márc. 18. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kalocsa környékén sok paprika föld van abból kéne szerezni.

Esetleg nincs valami ismerősöd, akinek a földjéről el tudnál hozni egy keveset?

Amúgy Baja környékén füvesítéshez már tőzeget használnak (Sükösdről) mert szinte egyáltalán nem lehet kapni termő földet.

2018. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És ha a jelenlegi földedet feljavítanád?

Istállótrágyát azért nem mondok, mert utána a szomszéd tele lett lótetűvel, de vannak már nagyon jó fűtápok, amiket felásás után, elsimítás előtt be lehet dolgozni a talajba.

2018. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Füvesítésre tisztán virágföldet vagy tőzeget ne használj, mert ezek rostosak, és egy rövid idő után meg fognak süllyedni. Kivéve ha belekalkulálod a süllyedést.

Én azt javaslom, hogy tőzeggel vagy általános virágfölddel 4-5cm vastagon szórd el, aztán rota kapa és jó lesz. Ha nem jó a vízmegtartó képessége, akkor keverj hozzá agyagot is. De a perlit is jó cucc, bár azt már inkább golfpályákon használják, hogy mindig legyen elegendő víz a pázsit számára.

Ami szerintem gigafontos, az a avakondháló a fű alá!!! Kalocsán a Kalo-tápnak van földje, szerintem tudnak adni nagyobb mennyiségben is.

2018. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!