Kezdőoldal » Otthon » Kert » A dracénámnak elszáradt pár...

A dracénámnak elszáradt pár levele. Ha levágom az elszáradt részeket "begyógyulnak" a levelek vagy az egészet le kell tépni?

Figyelt kérdés

2018. márc. 24. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak a levelek egy része száraz, akkor elég a száraz részt levágni. Én úgy vágnám, hogy a szárazból maradjon ott 1-2 mm, mert a vágás után úgyis keletkezik egy száraz csík, és ennyivel kisebb lesz a megmaradó.

De persze, nincs kizárva, hogy tovább szárad a levél.

2018. márc. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Le ne tépj zöld levelet! Sokáig fogja még bírni úgy is, ha eztán figyelsz rá.


(Én sírok, mert volt egy gyönyörű példányom, de a család mindig a földjébe dugdosta a citrom és datolya magokat. Szépen meggyökeresedtek, én meg csak későn húztam ki mellőlük, de addigra már a dracéna gyökerei haldokoltak, úg y elhatalmasadott a datolya. És kipurcant, hiába ültettem át. Na ilyet ne tégy!)

2018. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is akartam :DDDD gondolom azért száradnak a levelek mert a silány obis földben van még mindig és már kinőtte a cserepet is, de csak nyáron lehet átültetni
2018. márc. 25. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyáron?? Tiltja a vallásod a tavaszi ültetést, vagy mi?
2018. márc. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen. A marhahúst és kutyatartást is és fakunyhóban kell élnem :(
2018. márc. 26. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!