Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az amariliszt hogyan kell...

Az amariliszt hogyan kell KERTBEN gondozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem mit kell vele tenni, hogy a kertben virágozzon?


1. Télire fel kell szedni és be kell vinni fagymentes helyre, vagy túléli a fagyokat, és kint szokták hagyni állandó helyen?

2. Ha fel kell szedni, (gondolom szeptember-októberben!?) akkor mikor kell előszedni és mikor lehet legkorábban kiültetni a kertbe?

3. Ha esetleg télire is kint lehet hagyni, akkor be kell takarni földdel, vagy valamivel?


Végülis ha az előbbiekre tudnám a választ, akkor a többi dolog már megy.


Kifejezetten a KERTBEN TÖRTÉNŐ VIRÁGOZTATÁS érdekel!!!

Akinek ebben van gyakorlata, kérem szépen írja már meg a tapasztalatait!


Sajnos a neten csak arról írnak, hogy hogyan lehet szobában hajtatni. Nagyon jó dolog a szobában hajtatás, ez már megy nekem is, csak kezdem unni, és szeretném, a kertben is kipróbálni. Viszont nem is szeretném tönkre tenni a hagymákat. :)


Ja és még annyit kérdeznék, hogy a kertben is le szokták sötét süveggel takarni, hogy a virágot hozza és ne a levelet, vagy azt csak szobában szokás és kint biztosabb a virágzás, vagy sem???



2018. ápr. 2. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szobában sem feltétlenül kell letakarni a hagymákat, ha nem rövid szárú fajtád van. A takarás nem arra való, hogy virágot hozzon, hanem hogy a már megjelent virágszár nyúljon.

Régen voltak inkább elterjedve azok a fajták, amik világos helyen csak ilyen 15-20 cm-es száron hozták a virágjukat. Ha ezeket sötét helyen vagy takarás alatt tartják, akkor a fényhiány miatt a szár megnyúlik, és normál méretűre nő.


A kérdésedre meg:

Az amarilliszhagyma nem télálló.

Valami -2-3 fok körül kibír (nem tudom pontosan), de a telet nem bírja a szabadban.

A tél folyamán nem virágoztatod, a fagyveszély elmúltával ki lehet ültetni. Full napon vagy félárnyékban jól érzi magát. Aszályban érdemes öntözni, máskor nem fontos (de nem árt).

Felszedni akkor szoktam, amikor az első fagy lefagyasztja a levelét. Ilyenkor a hagyma még nem károsodik. (De ha fagyok várhatóak, akkor be lehet takarni egy kis földdel, az szigetel annyit.)

Kiásáskor a gyökerek nagyját érdemes meghagyni (némi földdel), mert ezek hideg, fagymentes helyen teleltetve túlélik a telet, vagy ha esetleg nem, akkor meg a hagyma vissza tud belőlük szívni némi tápanyagot és vizet.

2018. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ne ültesd ki, mert akkor ottfelejtődhet ősszel, és elviszi a tél/késő ősz! Inkább tartsd nyáron is cserépbe, úgy a növénynek is jó!
2018. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!