Kezdőoldal » Otthon » Kert » Futtatórácsot szeretnék...

Futtatórácsot szeretnék készíteni. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 4 db hortenziám, amik eddig egy fenyőfa árnyékában vígan eléldegéltek, azonban ez a fenyőfa kivágásra került. Tavaly nagyon sütötte őket a nap, naponta kellett öntözni őket, annyira lekókadtak. Ezért szeretnék föléjük egy futtatórácsot készíteni, amin a futtatott növény - aranyesőre gondoltam, mert az van ott a közelben - megvédené őket a naptól kicsit.

Egy ilyen futtatórácsra gondoltam:

[link]

Viszont ezt ugye vízszintesen helyezném el. Milyen talpat ajánlanátok ennek, vagy van más ötletetek? Milyen magas legyen?



#kert #aranyeső #hortenzia #futtatórács
2018. ápr. 6. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az igen...szép ára van!

Ennyiért kapsz egy hatalmas tábla hegesztett térhálót,2soron lefestve sokkal tovább fogja bírni.

Igaz nem olyan szép...

2018. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez is csak most szép. 1 év múlva már nem lesz ilyen szép, ha kezd feketedni. Ha 8-10 év múlva elkezd szétkorhadni, akkor meg főleg nem lesz szép...


De amúgy nem jó az ötlet.

Egyes növények, mint pl. a hortenzia és a kukorica, vízben állva is kókadnak a napon. De ettől nem kell megijedni, mert ez náluk a természetes. Ők nem tudják, hogy te majd naponta meg fogod öntözni őket, és ezért a gyökérnyomás behatárolásával maximalizálják a vízpárologtatásukat, hogy spóroljanak a vízzel, a földben lévő mennyiség minél tovább kitartson.

Ha 5 cm mélyen láthatóan nedves a talaj, akkor nem kell öntözni. Majd ha lehűl az idő este, akkor - másnap délelőttig - ismét kemények lesznek a levelek, mert a gyökér által felvett víz mennyiségét nem fogja meghaladni a levelek párologtatása.

Oké, egy kis árnyék talán nem ártana nekik, de ha eltakarod magad elől őket, akkor mi értelmük?


Mekkora jelenleg az aranyesőd? Fiatal? El lehet vezetgetni 2-3 évig, de aztán ha beindul, akkor egy hatalmas bozót lesz, ami el fogja nyomni a hortenziákat, a gyökerekkel alájuk hatolva elszedi előlük a tápanyagot és vizet. Ez többet fog ártani a hortenziáknak, mint a napsütés.

Az én aranyesőm olyan 6-7 éves lehet, 4 m hosszú hajtásokat is hoz. Egy ilyen bokrot ástam már ki (ennek az elődjét nekiadtam valakinek, mert kis virágú volt), azt 3 órán keresztül ástuk-csákányoztuk ketten, annyi gyökere volt.

2018. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy elállok ettől az ötlettől, de mégis kell valami, ami megvédi őket a közvetlen napsugártól. Nyáron egy hétre mikor elmentünk nyaralni, megérkezéskor már alig éltek szegények. Ha nem esik egy kis csapadék, ki is száradtak volna. Vagy a gyökerében akkor is van annyi nedvesség, hogy nem engedi? Gondolom azért a növényt ez eléggé megviseli a fejlődésben, ezért gondoltam ilyen módszerre.

Lehet úgy oldom meg akkor, hogy a tövekhez mulcsot teszek, az talán kicsit nedvesen tartja a földet.


Az aranyesőm körülbelül 3 éves. Metszeni szoktam, a fenyőfa tövében van. Nem akartam megtartani, csak most, hogy erre gondoltam. Lehet jobb lenne kivágni, hogy a gyökerei ne szívják el a hortenziák elől a vizet?

2018. ápr. 7. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, te tudod, mennyire tetszik. Meg hogy elég messze van-e a ahhoz, hogy ne okozzon kárt a hortenziáknak.

Egy nagy fenyő totálisan, 100 %-ban kiszedi a vizet a talajból, de ez most ki lett vágva, ugye, tehát elvileg nem lehet gond, ha a legnagyobb aszályban 1 hétig nem öntözöd a hortenziákat.

Én az enyéimet csak kimondott aszályban szoktam öntözni néha, pedig nálam is fenyő közelében vannak. Mégis megvannak.

2018. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, akkor idén most én sem öntözöm annyira őket. Tanuljanak egy kis önállóságot is, majd szednek maguknak vizet :) köszi a választ.
2018. ápr. 7. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!