Kezdőoldal » Otthon » Kert » Házilag lehet vmi tápoldatot...

Házilag lehet vmi tápoldatot készíteni a szobanövények részére?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 3. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
A kertészek által alkalmazott csalánlé kiváló: csalánt vízben megrohasztani.
2017. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A boltiak egyáltalán nem drágák, és még a legbóvlibb is sokkal jobb minőségű, mint az ilyen házilag készített dolog. A cserép kevés földje nagyon érzékeny mindenre.
2017. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eléggé körbejártam a témát.

Egyáltalán nem osztom azt a véleményt, hogy a bolti sokkal jobb minőségű.

Évek óta komposztálok, ennél hasznosabb nincs a földnek, és egy műtrágya vagy bármi egyéb nem ér fel a házilag érlelt komposzttal. Mellékhatása nincs, ellenben benne van minden, amire a földnek szüksége van.

Ebből lehet komposzt-teát készíteni, ami tökéletes tápanyag-visszapótló és ezer egyéb dlogra jó, csak ki kell áztatni a komposztot, majd a hígitott lével locsolni.

A csalán is tökéletes, rengeteg nitrogént visszajuttat, és természetes anyag, nem vegyszer.

2017. ápr. 4. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ezek nagyon divatos elképzelések, sok ilyesmit irkálnak mostanság a neten. Főleg olyanok, akik még életükben nem csinálták. De csak gondolj arra: a komposztba hol ez kerül, hol az. Az egyik növényből ilyen anyag keletkezik, a másikból olyan. Vagy gombák bontják le a növényeket, vagy baktériumok, vagy giliszták. Ezért a kész komposzt összetétele nagyon-nagyon széles határok között mozog, és lehet nagyon jó is, vagy akár káros is, vagy csak egyszerűen haszontalan.

De hát ha akarod, csináld. Mindenkinek szabad a saját kárán tanulni.

2017. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy kicsit neked sem ártana körbenézned a témában, a szkeptikusságod helyett. De vedd csak meg drága pénzért a bolti vackokat, végül is nekik is meg kell élni valamiből.

A komposztom gyönyörű, sötétbarna, az életben nem lett volna ilyen a földem, ha vegyi anyagokkal kezelem, tekintve, hogy homok van felénk mindenhol.

Komposztra sem dobok minden sz*rt, pl déli gyümölcsöt, állati maradványokat soha. De a megpucolt zöldságek héját, tojást igen. Ha szerinted ez nem lesz hasznos a földnek, hát sebaj, de a vegyszert használod, én meg ezt.

Ma szedtem csalánt, erjesztem, a rózsa nagyon hálás lesz érte.

Komposztot szitáltam ki az eper-ágyásba, majd az eső belemossa a tápanyagot a földbe.

2017. ápr. 4. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, elolvastad-e a saját kérdésedet, szobanövényekről volt szó.

A kert az egészen más dolog, oda akármilyen szemetet kiszórhatsz, mert annyira elenyésző lesz a mennyisége, de ha virágcserépbe teszel egy rosszul sikerült komposztot, az már durva lehet, a növényed részére.

2017. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!