Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek ezzel a lenyírt...

Mit tegyek ezzel a lenyírt fűnyesedék"dombbal"? A probléma lent.

Figyelt kérdés

Kezdő kerttulajdonos vagyok. Szép nagy a telek, és szinte az egész fű, illetve inkább minden fűnek látszó egyéb zöldség, ami egy réten lehetséges.

Első fűnyírás alkalmával a lenyírt terméket a fűnyíró gyűjtőjéből egy helyre hordtam, mint aki jól végezte dolgát, és így egy kisebb domb alakult ki. Kb egy hét telt el azóta, a domb szépen összeesett, és száradni kezdett. Ma figyeltem fel a kellemetlen szagra, ami mint kiderült a "dombocska" felől terjed. Megbolygattam, és mint kiderült a látszat csalt. A belseje igencsak forró lehet, fekete, lédús, sok penészszerű fehér folttal, és eszméletlen büdös. Gondolom rothad az egész.

Most mit lehet tenni vele, hogy minél gyorsabban rendeződjenek ezek a szagos folyamatok?


2018. ápr. 16. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szepen felforgatni vasvillaval, hogy ne rothadjon, ha olyanod van, el is ashatod egy kisebb godorbe. Jo kis komposzt lesz belole, marmint a peneszedo reszek nelkul.
2018. ápr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvass utána a kerti hulladék komposztálásának.
2018. ápr. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Húzgáld szét, kiszáradás után gyufa.
2018. ápr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebből nem lesz komposzt, mert berothad.

Komposztálódáshoz oxigén kell. Az oxigénmentes környezetben (vagyis, zölden összerakva) anaerob baktériumok támadják meg, és bűzös rothadás keretében elhasználják a hasznos anyagok túlnyomó részét.

Ha komposztot akarsz, akkor a levágott füvet szétteríted viszonylag vékonyan, és csak amikor már nagyjából száraz (meleg időben kb. egy hét), akkor rakod össze halomba. Így megtartja magát valamennyire (ha nem túl magas a halom), oxigén jut a belsejébe, és aerob gombák bontják le az anyagát.

Ha nem akarsz komposztot, akkor meg utánfutóra rakod az egészet, és elviszed valahová.

2018. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na ezért vettem le a gyűjtőt a fűnyíróról...volt egy kisérletem ahol az egyik felén a kertnek összegyűjtöttem a nyesedéket a másikon nem. Semmi külömbség.
2018. ápr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A komposztálás ugyan foglalkoztat, de a kertben nemigen van más (és egyenlőre nem is lesz), mint fű, azt meg ahogyan olvasgatom önmagában nem lehet komposztálni, tehát marad a fűgyűjtő kosár leszerelése.

2018. ápr. 17. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!