Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erkélyen lévő málnám 2 éves,...

Erkélyen lévő málnám 2 éves, tavaly ültettem. Kell most metszenem vagy van vele valami teendőm?

Figyelt kérdés
Gondolom, idén kell, hogy először hozzon termést.

2018. ápr. 18. 13:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Dehogynem, ennek már tavaly is kellett volna teremni, ha folytontermő. Idén meg már rendes első és második termés lesz. (Ill. rendes lenne szabadföldben, ahol nincs tápanyaghiány meg vízhiány.) Épp ezért is kell viszonylag erősen metszeni most már.


Azért a tápanyaghiánnyal mindenképpen kezdeni kell valamit. A komposzt az nagyon kevés ilyen célra, sőt ilyen kis edényben nagy mennyiségben káros is lehet. Az is lehet, hogy a leveleken látható problémát részben ez okozza. Tápoldat a megoldás, és a kötelező nagyobb edény, amibe talán sikerül így egyben átpakolni. Oda meg pluszban vagy virágföld, vagy termőföld + érett trágya menjen. A komposzt az nagyon bizonytalan, mert ki tudja, éppenséggel milyen növényekből készült, én cserepes növényekhez egyáltalán nem használom, rossz tapasztalatok miatt.

A körömvirágot esetleg feltűnés nélkül lehet ritkítani. :) Minden tápanyagot és vizet a málna elől szed el, fokozva a már így is meglévő problémákat. A levéltetveket meg a legkevésbé sem fogja érdekelni, a hatótávolsága kb. 20 cm.

2018. ápr. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Milyen levélproblémára gondolsz? Nagyon szépnek látom a leveleit, sürüek és sötétzöldek.
2018. ápr. 22. 08:24
 13/14 anonim ***** válasza:

Szépnek látod??

Jól látszódnak az erek. És ez a jelenség attól van, hogy az érközök világosodnak.

Azt így fotóról nem tudom megmondani, hogy nitrogén, vas, magnézium, vagy esetleg valami negyedik elem hiányzik. Vagy leginkább több is.

De annak is van valószínűsége, hogy komposztban volt valami anyag extrém mértékben, és ez akadályozza meg más anyagok felszívódását. Ezt antagonizmusnak hívják, amikor egy tápanyag túlsúlya meggátolja más, egyébként jelen lévő anyag hasznosulását.

Amikor én használtam komposztot, akkor is hasonlóan néztek ki a növényeim, csak egy idő után még súlyosabb volt a helyzet. De attól még nálad lehet egyszerű hiány is.

Ha nem csinálsz semmit, akkor egy hónap múlva már jó eséllyel rettenetesen fog kinézni a málnád, teljesen világos érközökkel. Most még van egy kis tartalék.

[link]


Így kellene kinézni a tápanyaghiánymentes málnalevélnek:

[link]

A színe teljesen egyforma a teljes felületen, csak a levél textúrájából látni, hol vannak az erek, nem a színből.

2018. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A szárak végén nekem is így néznek ki a levelek.
2018. ápr. 22. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!