Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fűnyíró traktorom műszerfalá...

B.Gyuri79 kérdése:

A fűnyíró traktorom műszerfalán elkezdett világítani az akkumulátor jelző lámpa. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A traktor és az elektromos késindítás is pöccre indul. Az akkumulátor jelző lámpa néha kigyullad, néha elalszik általában ha gázt adok vagy kést indítok vagy leállítok.Briggs Intek OHV 17HP motor van benne.
2018. ápr. 26. 00:03
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:
Nézd meg a használati útmutatóban.
2018. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg akksi nem töltődik. Ékszíjj laza vagy feszszabályzó hiba.
2018. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos használtan vettem és nem volt hozzá használati. A neten kerestem hozzá de nem találtam. Egyébként Castelgarden TCP 102 hydro típusú.

Ezekben mi van, töltötekercs vagy valami kis generátor?

Akkor ennek a meghajtásánál lehet gond az ékszíjjal ha jól értem. (vagy a feszszabáyzó) Kitudom ezt mérni műszerrel?

2018. ápr. 26. 15:17
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:

Esetleg az aksi töltöttsége alacsony?


Itt van használati, a szereléshez is rengeteg kép van:


[link]


[link]

2018. ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket. Végignézem őket. Az akksi 1,5 éves banner, 12,8V mérek benne álló motornál. Szerintem az jó. Végignézem a kábeleket, ha minden ok, akkor megnézetem valami villamos emberrel. Köszönöm mindenkinek.
2018. ápr. 26. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megy a motor akkor mérj az akksira. Akkor 14,4V-nak kéne lennie. Ennyit adnak le a töltők általában.
2018. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Terheletlenül sose mérd az akksit, mert nem mérvadó. Üresjáratban kapocsfeszt mérsz rajta. Mindig terhelve kell mérni. PL: indításkor mennyire esik vissza a feszültsége.Ha nagyon visszaesik indításkor, akkor merül az akksi, de ezt a töltés hiánya is okozhatja.
2018. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Holnap rámérek ahogy javasoltátok plusz átnézem a kábeleket is. Meglátjuk, remélem meglesz hiba. Köszi a segítséget.
2018. ápr. 27. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!