Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűnyírót vegyek?

Horvathgaboor kérdése:

Milyen fűnyírót vegyek?

Figyelt kérdés
Benzines, nem önjárós fűnyírót szeretnék venni max 100 000Ft-ig. Minnél könnyebb, de minnél erősebb motorral, min 48 cm vágásszélességgel. Husqvarna, alko, oleo, esetleg vmi más? Tapasztalatok érdekelnének kinek mi jött be? Fűgyüjtöt teljesen megtöltse, ha visszafelé húzom akkor se hagyja el a füvet stb.

2018. ápr. 26. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajna Husqit nem kapsz ennyiért. Esetleg Mccullochot.
2018. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Viking is nagyon jó .
2018. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az LC 153-as 99 900. 53 cm, csak nem tudom elég-e hozzá a 3,2 Le? Nagyobb füvet is birja-e?
2018. ápr. 26. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem meggyőzni akarlak, nekem egy Mcullogh van

ennek a kistesója:


[link]


4 éve gyűröm egy 1000m2 területen, nem tiszta gyep. Mivel kicsit dimbes-dombos szempont volt az önjárás. Maximálisan meg vagyok vele elégedve egy kicsit gyengébb mint az LC153as, de egyáltalán nem gyenge, ha annyira nagy a fű, hogy meg kell billenteni azt nem szereti, de amire rá tud menni azt leviszi.



Ez árban, teljesítményben ugyan ott van mint az általad linkelt.

2018. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, néztem a vikinget és mccullogh-ot is. A viking sajnos nem fér bele az árba, az mc is szóba jöhet esetleg.
2018. ápr. 27. 05:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Einhell GC-PM 46/3 S nálam ez szükséfmegoldás volt(30.000 ért megkaptam egy csalódott szomszédtól aki többt várt volna 60ezerért), 2kw erős gép, tehát egy kicsi fos...

Műanyag az egész késház, a legkissebb fűtől is mindig eltömődött és lefulladt...

Aztán kivágtam oldalt a késházat, majd operáltam rá egy műanyag lemezt, hogy oldalra, ne az arcomba dobjon mindent, a hátsó kidobór÷szt pedig betakartam, hogy oda ne is gyűljön a ganyé...

Ezután az első kerekeket lecseréltem kicsit nagyobb átmérőjűre, már 2 éve nyírok vele térdig érő tarackot, derékig érő gazt 3500négyzetméteren...

Ezt a gépet az ellenségemnek sem ajánlom :D, főleg nem az életveszélyes átalakításaimmal... csak azért írtam le, hogy szemléltessem, hogy nem csak az számít, hogy 3.5lóerő, vagy kisebb-nagyobb, nagyon sokat számít a kialakítása is annak a késháznak, hogy hogyan és milyen ütemben tud távozni onnan amit lenyírtál.

2018. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt # 6os hozzászólásában biztosan van valami.

Mert, ha fűgyűjtőbe dolgozik a McCullohgom akkor érezhetően "gyengébben" muzsikál, mint mikor csak kidobatom.

2018. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Pontosan ilyen tapasztalatokra lenne szükségem, mert az mtd-vel hasonlóan jártam. Az sem vágott szépen csak tyúklépésben, a fűgyüjtőt csak félig rakta stb. A motor szabályzó rugóból levágtam kicsit, igy többet pörgött, akkor már működött, csak a motor nem birta. 3000 nm-t vágok én is, 2 év után kuka lett a motor. Ezért szeretnék olyat venni ami gyárilag is jól mükszik.

2018. ápr. 27. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!