Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki rág lyukakat a fejes...

Ki rág lyukakat a fejes saláta leveleire?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy hangya vagy darázs csinálja?

Őket láttam már a leveleken, mást nem vettem észre.


Csiga nem hinném, mert annak látnám nyomát, és az gondolom nem ilyen pici lukakat rágna. Merthogy pici gombostűfejnyi a legtöbb lyuk.


És mivel védekezhetnék?



2018. máj. 2. 10:01
 1/3 anonim válasza:

Szia gondolom hogy az tetű lehet az a növényi zöld tetű..

Permetezni kell.

Üdv..

2018. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Semmi tetűféleséget nem látni a növényeken és köröttük....


Csak sok hangyát és darazsat. De ezeket sem kaptam még úgy konkrétan rajta, hogy ők lennének.


Ja és gilisztát is láttam, de a giliszta inkább behúzza a cuccokat a földbe, nem hinném, hogy felágaskodik lyukat rágni...?!

2018. máj. 3. 08:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Gombostűfejnyi lyukat talán a kétgombostűfejnyi csiga rág. :) Mármint, ami idén kelt ki.

A retken, karalábén a földibolha szokott ilyeneket rágni, de szerintem a salátát nem szereti. Bár biztos nem vagyok benne.

A darázs nem csinálhatja, a hangya esetleg igen. Bár annak a rágadékát szerintem látnád, és ahol megkezdik, onnan folytatnák, nem új lyukakat gyártanának.


A levéltetű természetesen kizárt, mert nincs rágó szájszerve.

A gilisztát jól gondolod, az le szokta húzni a leveleket a lyukba, sokszor láttam már.


Ha még nem ehető a saláta a napokban, akkor fújd le Spilannal, ha valami rovar a tettes, az lerendezi.

2018. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!