Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért hajlanak le a hagyma...

Miért hajlanak le a hagyma (vörös, lila) szárai?

Figyelt kérdés

Ilyen siralmasan néznek ki:

[link]


Még picik nagyon, nem azért hajlanak, mert már érett lenne, ez nyilvánvaló...


Tavaly is ez volt... Akkor keveset öntöztem, mert úgy tudtam, hagymának nem kell annyi víz. Idén többet öntöztem, hogy mindig nedves maradjon, de így is elhajlanak. Most megint kevesebbet adok nekik, hátha, de hát passz.


Mi lehet a baj, hol rontom el?

Esetleg az ültetés mélységével lehet kapcsolatos? Abban sem vagyok mindig biztos, hogy milyen mélyre duggassam. (Amúgy most tavasszal duggattam, nem őszi...)

Viszont nem hagymástól dőlnek... a hagyma stabilan, egyenesen áll, csak a zöldje hajlik, majd később törik meg középen.

Ha meg lehajlik, könnyen rálépek, vagy a gilisztáknak is megtetszik...


Hogy csináljam legközelebb, hogy szépek legyenek?



#hagyma #vörös #lila #szárelhaljlás
2018. máj. 7. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A másik helyen, ahol kérdezted, már válaszoltam.

Még annyit lehetne, hogy amelyiknek a levelei leginkább kacskaringóznak, azt húzd ki, és a fehér részt szedd szét rétegekre, megnézni, hogy látsz-e köztük hagymalégylárvát.

2018. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aha, a lárva felejthető, mert tavaly is így kókadtak a levelek, de ami termés lett, a kis méretük ellenére teljesen ép volt...


Árnyék? Hát ami van fa, azok elég ritkás kiörsgedett fák, nem csinálnak nagy árnyékot. Az egész hagymasor többórás napfényben van. Az a kicsi árnyék ennyirebetenne?

Tavaly még naposabb volt, és mégis lekonyult....


Kevesebb víz kéne neki?

Csak pont azt olvastam, hogy az elején a hagymát is kell rendesen öntözni..Mégse?

2018. máj. 8. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Adj neki tápot, hiába locsolod ha nincs elegendő tápanyag. Kornyadozik, "éhes" , a betegség is hamarabb elkapja. Nitrogén és káliumhiány látszik rajtuk és a szomszédos ágyásokon is.

Meg kell szórni a sor mellett, és alaposan belocsolni. Majd két hét múlva még egyszer. És láss csodát győztél!

2018. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ilyen tápokat hol lehet beszerezni?
2018. máj. 10. 01:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Gazdabolt, mezőgazdasági bolt, kertészeti bolt stb.

[link]

Vagy valami hasonló összetételű. Konkrétan ez lombtrágya, gyorsabban hat. Paprikára paradicsomra is mehet, 1 mokkáskanálnyi. Szokványos gyorsan oldódó komplex műtrágya 1,5-2 ezrelékes vizes oldattal. Amelyiket gondolod, mindenkép csak a földre és nem a növényre. Későbbiekre 8-12 cm eléri a növény célszerű megtápozni.

2018. máj. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lombtrágya azért lombtrágya, mert a lombon keresztül szívódik fel!
2018. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!