Kezdőoldal » Otthon » Kert » Frissen ultetett leylandi...

Frissen ultetett leylandi tujak miert szaradnak/halnak el?

Figyelt kérdés

10 napja ultettem 65 db 1.2m magas leylandi tujasort. Minden szabalyosan csinaltam, ket naponta estenkent locsolom es azt veszem eszre hogy kb 15 db elettelen, hal el. Szarazabb mint a tobbi es le van konyulva.

En rontottam el valamit? Visszahozhato, eletre fognak kelni, ez benne van ilyenkor ultetes utan vagy dobhatom ki oket es ujak kellenek ?



2018. máj. 7. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Ekkorákat állandóan öntözni kell ültetés után .

A tuják egyébként is víz igényesek.

2018. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, napi öntözés (főleg ebben a rohadt melegben!), és beültetéskor iszapolás kellett volna!!
2018. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem beleokoskodni akarok, de muszáj volt most ültetni?

Meleg is van, tavaszon i túl vagyunk, szerencsétleneknek dübörög a nedvkeringésük, és most jól megbolygatták őket.

Amelyik "szomjan" halt azon már az ima sem segít. Locsold, ősszel meg pótold ami kiment.

2018. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
gyökércsomagoltak vagy konténeresek voltak
2018. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én külön csepegtető öntözést csináltam a tujáknak, mert nem bírtam már az esti locsolást. Nálam 3 vödör víz is kellett naponta egy tujának.
2018. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jól begyökeresedett növények voltak (üziben írta, hogy konténeresek), akkor csak az öntözés lehet baj vagyis a hiánya.


Ha már fakul, az már általában menthetetlen.

Nem hervad úgy, mint a lombosak.


Én volt, hogy nyár közepén ástam ki másfél méter magas tuját, mert nem tudtam lebeszélni róla a szomszédot, de rögtön elültette, és naponta 1-2 alkalommal egy vödör vízzel locsolta, mind megmaradt..

2018. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A csomagolóanyag le lett szedve a gyökerekről?
2018. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vágd le róluk a zöld 90%-át és locsold minden nap, talán úgy túlélik.
2018. máj. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!