Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kútnál ez normális?

Fúrt kútnál ez normális?

Figyelt kérdés

Régi 20 éves kút amit nemrég sikerült beüzemelni. Így még nincs meg a helye a szivattyúnak. Amikor használom akkor be kell üzemelnem, tehát le van kötve alapból.


Használat előtt fel kell tölteni mindig a kutat. Belemegy minimum 4-5 liter, talán több is (vékonyabb 5/4-es fém cső)

Amikor feltöltöm, akkor viszonylag gyorsan kezd is visszaesni a vízszint. Olyankor gyorsan rákötöm a szivattyút és azt is feltöltöm, abba belemegy kb 1l. Bekapcsolom, viszonylag hamar el is kapja a vizet és minden jó. Házi vízmű, szépen feltölti a tartályt.


Amikor lecsatlakoztatom a szivattyút használat után, akkor is elkezd esni azonnal a vízszint, de lényegesen lassabban mint az elején.

Ez normális működés?


Egy visszacsapó szelep megoldaná vajon ezt a töltögetős gondot?



2018. máj. 11. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális.


Szerintem a golyós szeleppel lesz a probléma.

[link]

2018. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lábszelepet kéne cserélni, visszaenged.
2018. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki, hogy:


Volt egy norton kút, azaz pumpálós csap. A csapot leszedtem és a helyére, tehát a földből kiálló csőbe applikáltam bele a szivazzyút pár idom és slag segítségével.


Van mögötte egy hatalmas vízakna. Oda megy le a csap csöve egy hatalmas T idom szerűségbe (nem klasszikus T idom, de a lényeg, hogy elágazás)

Az egyik kimenete le van zárva egy golyós csappal és ennyi, az ment régebben bele egy hidroforba. (20évvel ezelőtt)

A másik irány megy fel a norton kút-ba (azaz a csapba)

A bejövő nyílása meg kimegy a vízaknából, a fene tudja hova, ráadásul felette betonlap van letéve.


A norton kút-ban volt ilyen gumis cucc a visszaáramlás miatt, ilyen:

[link]


Ez nyilván most már nincs benne, hisz a csapot leszereltem.


Tehát el tudom képzelni, hogy nincs a rendszerben sehol máshol visszacsapó szelep.

Ezért kérdem, hogy ha beépítek egyet a cső végébe, akkor az megoldhatja e. Tehát lényegébe oda ahol a gumi volt.

2018. máj. 11. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkáb kérd a szomszéd segítségét, mert itt, nyilván, nem fogunk zölágra vergődni.

Már elmagyarázták, mi a bibi és te kezded előlről.

2018. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ti azt írtátok, hogy cseréljem a visszacsapót, erre írtam, hogy szerintem nincs is benne visszacsapó szelep.


Azért magyaráztam el, hogy milyen a felépítés, mert ha nem teszem, akkor senki nem érti, hogy miért nincs. Nah de mind1. Egyébként a kérdés kiírásnál is ezzel kezdtem, hogy ha azt beépítek, megoldhatja e.

2018. máj. 11. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha lassan esik vissza a vízszint, nem egy pillanat alatt, akkor most is van benne valami szelep. Egy olyan, ami nem működik megfelelően.

Ha ezt megjavítod, vagy építesz be felülre egy másikat (akár visszacsapót, akár golyóst), akkor ez a probléma megszűnik.

Kivéve, ha levegőt kap valahol a vízoszlop, és így megy el a víz. De a leírásod alapján ez nem valószínű.

2018. máj. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne benne lábszelep akkor NEM tudnád feltölteni!!
2018. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon hasznos válaszok voltak, tanultam ma is valamit, köszönöm!


Ma megvettem az idomokat (benne egy visszacsapót is). Azt beépítettem ideiglenes helyre, egyelőre minden remek.


Elpakoltam a szivattyút, holnap megnézzük, hogy ha rácsatlakoztatom, akkor minden megy e rendesen, nem esett e vissza a vízszint. Aztán majd pár napos kihagyás után is megnézzük.


Egyébként rendben megy a kút, kb 15-20mp alatt tölti fel a vízmű 20l-es tartályát. Az percenként kb 60l. Az jó vízadásnak számít nem?

2018. máj. 12. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!