Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olyan csemegeszőlőt keresek...

Tothrichard1 kérdése:

Olyan csemegeszőlőt keresek ami nem igényel permetezést és finom, különleges izű. Tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
a másik kérdésem az lenne hogy a tavaly ősszel letett oltványok (már hajtanak, hozzák a picike leveleket) kb mikor várható h teremni fognak? köszönöm!

2018. máj. 12. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg jövőre teremnek. Ha most is van rajta szedd le most. Az olyan szőlő amit nem kell permetezni de emellett kiváló is lehet nem létezik. Az igénytelen szőlők olyanok is. AzvIzabella elvan permetezés nélkül . Finom is énbszeretem. De ha beérik potyog nagyon.
2018. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha most hozzák a picike leveleket, akkor valami nem sikerült jól az ültetéssel. Pl. nem lettek jól beiszapolva, nem lettek visszavágva 2 szemre, vagy valami.


A neten keress rá, hogy "rezisztens csemegeszőlők".

Jó évben még az is előfordulhat, hogy permetezés nélkül sem betegszenek meg. De azért ne erre aspirálj, mert a lehetőség nem bizonyosság. Hogy rezisztensek, ez csak annyit jelent, hogy évi pár permetezéssel is megvédhetők még egy veszélyesebb évben is.


Hogy különleges lenne bármelyik, azt nem mondanám, de elég jó a Pölöskei muskotály és a Palatina.

Viszonylag kis szemű és átlagos ízű, de nagyon korai az Eszter.

Én még Vénuszt oltanék magamnak, ha lenne helyem, arról szépeket írnak.

A Moldovát kerüld el, nagyon szép szőlő, de csak eladásra érdemes termelni, fogyasztásra nem. :)

Teréz nekem nincs, de arról is ilyesmit hallottam.

2018. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly már volt egy fürt,az idén 6...ha még ettél finom rózsaszínű szőlőt!

A neve:Kósa

2018. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Remélem, senki nem fog már válaszolni neked, más kérdéseidre sem.

Arra nem vagy képes, hogy leírd, hogy elolvastad a válaszokat, de azért kiemeled...

Az ilyenek miatt szoknak le a válaszolásról a hozzáértők.

2018. máj. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!