Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tapasztalat valakinek? Ókertem...

Tapasztalat valakinek? Ókertembe ki kell vagnom par fat de a foldbe maradt reszt lehet gombaval vagy valamivel elrodhasztani? Hogy ne kelhen felszedni turni a kertet

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem... Max teljesen ki tudod pusztítani és magától elkorhad, de az sok idő.
2018. máj. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet devaz is marha sokáig tart. Beolthatod laskával akkor finom gombát terem. Persze gondolom a fa fsjtája se mindegy. Devettől mégbszok nagyon sokáig ott lesznek.
2018. máj. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gomba magától is megtámadja az elhalt részeket. Én is leszoktam már a gyökerek kiszedéséről, a természetre bízom.

De gyümölcsfánál, más keményfánál kellhet mérettől függően 5-10 (vagy még több) év is, mire teljesen elkorhad.

Az időt csökkentheti:

- a vágási felület glifozáttal való bekenése, mert egy hónap múlva már támadhat a gomba

- minél lentebbi vágás, a felület földdel való felkupacolása, alá esetleg egy nejlon

- laskával vagy más farontó gombával való mesterséges beoltás.

2018. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!