Kezdőoldal » Otthon » Kert » Oleo-mac 755 fűkasza szöghajtá...

Oleo-mac 755 fűkasza szöghajtása lehet forró? Ez normális?

Figyelt kérdés

(Még bejáratós..) Első használat előtt is ellenőriztem a zsírt, volt benne, de mivel forrósodott (nem meleg, hanem kb. 3-4 mp múlva elengedős)nyomtam még bele stihl szöghajtás zsírt. Ez után sem változott. Mindenki mást mond..a használati utasításban ez áll:"A kúpfogaskerekes hajtómű a használat alatt felforrósodhat, és a

használat után még egy ideig forró is maradhat. Ha ilyenkor

megérinti, akkor égési sérülést szenvedhet" ..de gondolom ez kötelező szöveg a munkavédelem miatt.

Ez normális egy profi fűkaszánál vagy vigyem vissza garanciában? Egyébként normálisan működik.

Köszi



2018. máj. 15. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is tök új.majd egy tank benzit használtam el,de ilyet nem tapasztaltam .
2018. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szívesen venném olyanok véleményét is akik sokat használtak már fűkaszát/bozótvágót.
2018. máj. 15. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Vedd le a damilfejet.Erre kaptál egy hozzá egy sima 6-os köracélt.Tedd be a helyére és balra tekerd le a damilfejet.A szárról vedd le a szöghajtás,de csak akkor ,ha van neked is hozzávaló kulcsod.Ha ez megvan ,akkor nézd meg lassan forgatva a szöghajtást a damilfej meneténél,hogy nem e akad,vagy szorul vagy lötyög.Ici-pici ellenállásának lennie kell,mert van benne zsír.

Ha ez ok,akkor szereld vissza,de a felet még ne.

Ekkor vedd ki a zsírzócsavart,indítsd be a gépet és akkora gázon pörgesd meg,hogy forogjon a damilfej tengelye kb 500-as fordulaton.Ezt addig csináld,még jön kifelé zsír a csavar helyén.

Mikor már nem nyom ki többet,akkor nyomjál bele kb két borsónyit a friss zsírból,de ne többet,inkább kevesebbet.

Tedd vissza a fejet s vágjál vele.

A sok zsírtól is nagyon feltud forrósodni.

Most majd nézegesd,hogy mennyit változott.

2018. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet. Ezek szerint nem mindegy milyen zsír van benne és mennyi. Ki fogom próbálni egy héten belül és leírom a tapasztalatokat.
2018. máj. 16. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!