Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szamóca kártevő érés alatt,...

Szamóca kártevő érés alatt, lehet ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés
Ebben az évben először kipróbáltam az eperfóliát, és így szerettem volna szamócát nevelni. Nem nagyüzem, csak kb. 100 - 120 tőszamócáról lenne szó. Az elején minden rendben volt, de sajnos úgy 1 hete elkezdtek a növények fonnyadni. Utánanéztem, és kiderült, hogy a kis szamócavincellér kártevő tevékenykedik. Mivel már elkezdődött a gyümölcsérés, vegyszeres permetezés gondolom, szóba sem jöhet. Van esetleg valami, amit tehetnék, vagy nagy valószínűséggel elpusztulnak a növényeim?

2018. máj. 17. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni, hogy csak a szabad felhasználású szereket alkalmazhatod-e. Vagy II. és I. kategóriájú szereket is használhatsz.

De a piretroidok mindenképpen kinyírják őket.

Ez például a Karathe Zeon esetében 3 napnyi veszteséget okoz. Szabadforgalmú szer.

[link]


[link]

2018. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon bíznék benne, hogy egy gyökereket rágó állat ellen hatni fog a levelekre szórt kontakt rovarölő...


Jobb ötlet híján, vennék egy doboz Force-t, a gyökerek mellé a lyukakba öntenék belőle. Ez elgázosodva elpusztítja a kártevőket, a kérdés csak az, hogy a fólia miatt mennyire fog a gáz a talajba szivárogni, ha egyszer nem lehet bedolgozni.

Ha elég nagyok a lyukak ahhoz, hogy kiszedj valamennyi földet, akkor a lyukba mehet a Force, rá meg vissza a föld.

ÉVI-je nincs.

2018. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, van hely a lyukakban, simán ki tudok szedni annyi földet, hogy bejusson a szer. Mindenképpen ki fogom próbálni, köszönöm!!
2018. máj. 18. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!