Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tyúk trágyát hasznosítani....

Tyúk trágyát hasznosítani. Vélemények?

Figyelt kérdés
Vannak tyúkjaim, és elég szépen össze jöt egy talicskára való tyúk trágya (poros száraz földes ürülék) A kérdésem az volna, hogy lehet e pl: Gyümölcsfák alá tenni? Mi az előnye és a hátránya? Mindent tudni szeretnék róla, aki tapasztaltabb e térből kérem ossza már meg velem tapasztalatait és tanácsait stb.

2018. máj. 19. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Erős, kiègeti a növènyt. Ezèrt keveset, ès távolabb a növènytől helyezd el. Egyèbkènt jó anyag. Azthiszem a nitrogèntartalma magas.
2018. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Barackfa köré, tehát a törzse köré kb 1 vödörrel adtam neki, majd szórtam rá lapáttal földet. És öntöző kannával jól be locsóltam. Akkor én most elb_sztam? :o
2018. máj. 19. 13:16
 3/14 A kérdező kommentje:
Most akkor ki fog égni?
2018. máj. 19. 13:17
 4/14 anonim ***** válasza:

Kiégni nem fog, ha elég nagy a fa, de problémákat okozhat.

Ha egy öreg sárgabarack gyökereinek többsége 10-15 méterre van a törzstől, akkor alig lesz valami, de komoly baj semmiképpen, egy kis fa esetén viszont az összes levél megsárgulhat.

Egy 10 cm törzsátmérőjű fa alá én nem mernék 1 kg-nál többet tenni, és azt sem egy helyre, hanem szétszórva és bedolgozva. És természetesen ősszel.

2018. máj. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nagy, idősebb fánál nincs problème a szerteágazó gyökerek miatt. Palánta, kisebb zöld növènyeknèl problèmás, fiatal fánál. Főleg ha friss a trágya. Tedd fèlre a trágyát, keverd földdel komposzttal ha van. Csak keveset szórj ki. Sokat csak ősszel. Addig is èrik.

Ha fiatal a fa, kotord el a felső talajrèteget. Nagy baja csak nem lesz. Máskor óvatosan.

2018. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam már rá tettem, a trágya nem friss. Kb 3 éves fa.
2018. máj. 19. 13:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen kis fa, akkor garantáltan károsodni fog. Hogy kipusztul-e, az nem biztos, de nincs kizárva az sem. Szedd ki, amit tudsz, ennyi idő alatt még nem okozott bajt remélhetőleg.


Az nem számít, hogy hány éve esett ki a tyúkok lyukán. Ha fedett helyen volt eddig, akkor vadonatújnak számít.

2018. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

NPK: 4:4:4+7Ca %.

Így elég sok kellene belőle, hogy kiégessen egy kisfát.

A szervestrágyát nem a fa alá kell szórni, hanem a csurgóba.

/ a fa legkűlsőbb ágainak vonalába húzol képzeletben egy függőlegest, körbe./ Ha ezen belül szórod, csak a gazokat táplálod, legyen mit kaszálni és kapálni.

Tavasztól kora őszig nem szabad a földbe kavarni, a lebomlása nitrogént von el, átmenetileg. Lombhullástól, télen, a trágyát takarni kell földdel, vagy be kell ásni.

Ha mégis úgy gondolod, hogy sok gereblyével húzd kintebb nagyobb területre

2018. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy vödör tyúktrágya képes elintézni ( kiégetni )egy 3 éves fát. Nyilván nem mosódott be mind így nem lessz baja. Húzgáld el onnan gerebjével. Ekkora fa alá egy marékra való elég.
2018. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szomszédom a szőlője 80%-át kiégette nyúltrágyával. Az szintén erős. Sok a nitrogén bennük.
2018. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!