Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pendigon 330 EC gyomírtószer...

Pendigon 330 EC gyomírtószer kukorica permezetés 4 leveles állapotban? Többi lent

Figyelt kérdés

A kukoricám négy leveles állapotba ért, és azt az utasítást kaptam, hogy ekkor nyomja le, a gaz nem olyan vészes bent, mert télen szántva lett, és így kifagytak a bent lévő gazok magjai.

Viszont most olyat olvastam, hogy ezt egyből vetés után és kelés elött kell kinyomni.

Mire számíthatok most hogy lenyomtam ebben a négy leveles állapotban?

Mert a papírján utólag megnézve azon is az van hogy kezelés: 4 leveles állapot.


Várom és előre is köszi a válaszokat



2018. máj. 22. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok gazdálkodó, itthon a kertben csak 2000 négyzetméter kukorica, és 4000 négyzetméter tritikálé van az állatoknak. Utóbbit nem szoktuk vegyszerezni, a kukoricát pedig kapatoxszal kezeljük. Annál jobb nincs, szezononként háromszor.


Ez a vegyszer preemergens gyomirtásra alkalmas, ami azt jelenti, hogy addig kell kijuttatni az elvetett táblára, amíg a kukorica még nem csírázott ki, és ennek okvetlen szüksége van legalább 20 mm csapadékra, hogy belemossa a földbe.


Te pedig posztemergens gyomirtás alkalmaztál a preemergens vegyszerrel. Tehát szerintem semmit sem ér, amit csináltál.


Ismétlem, nem vagyok gazda, egy nálamnál jobban hozzáértő majd kijavít, ha tévedtem!


Olyan nincs, hogy kifagynak a gazok magjai, mert fel lett szánta a terület. Gaz mindig volt, van és lesz is!

2018. máj. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valami posztemergens szert tudnál ajánlani amivel némileg helyrehozható ez a félreértés?

2018. máj. 23. 07:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem az lehet esetleg, hogy a gyomok 4 leveles állapotánál ajánlják? Ez nem ugyanaz, mint a kukorica 4 leveles állapota...

Viszont ha a Pendigan csomagolására van nyomtatva, hogy a kukorica 4 leveles állapotában kell használni, akkor nyilván lehet használni olyankor.

Én is találtam olyan leírást, hogy a kukoricában posztemergensen is lehet használni, de csak közvetlenül kelés után, mielőtt a sziklevél még széttekeredett volna.


Hát ha már kiszórtad, akkor nem tudsz mit tenni, csak várni, és meglátod hamarosan, hogy le kell-e tárcsázni a kukoricaföldedet.

2018. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utána kérdeztem gaudaboltban. Azt mondták nem rontottam el, a kukorica 4 leveles állapotáig ki lehet tolni. Azaz pont jó időben toltam még ki.
2018. máj. 24. 06:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne a boltosnak higgy, hanem a saját szemednek! :)

Majd 2 hét múlva. Addigra minden kiderül.

Én elég gyakran megfordulok különféle gazdaboltokban, és az a tapasztalatom, hogy az eladóknak jó esetben is csak egy felületes ismeretük van, de még ez sem mindig. Ami természetes is, ugye, mert ők nem termelnek semmit, nincs saját tapasztalatuk. Legfeljebb olvastak valami leírást valamikor, és arra vagy visszaemlékeznek, vagy nem.

2018. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!