Kezdőoldal » Otthon » Kert » Teljes, mély árnyékba milyen...

Teljes, mély árnyékba milyen virágzó növényeket ültethetek? Amelyek tényleg bírják!

Figyelt kérdés

Elég nagy területen van teljes árnyékom, már elkezdtem a beültetést, de nem minden ajánlott virág vált be (pl. a csodatölcsér, az indás ínfű és a tűzgyöngyvirág is jobban szereti a félárnyékot, de még napon is szebbek, mint a fáim alatt).


Van már árnyliliom, rebarbara, árvacsalán (ez is sokkal szebb félárnyékban...), turbántok, erdei szellőrózsa, és tollbuga, ill. magától nő az ibolya.

Ültettem sok páfrányt is, közéjük is férnének nem terebélyes és elnyomó virágok, ha valaki tudna ilyet.


Még 10-15 fajta virágnak volna hely, nem szeretnék néhány fajtából ilyen nagy felületeket képezni.


Pl. a bergenia = bőrlevél bírja a teleinket és a mély árnyékot, virágozik is így?


Vagy esetleg a gyöngyikés gyepliliom?


2018. jún. 1. 14:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: gólyorr és harangláb is csak sínylődik ott, míg egy méterrel odébb szépen bokrosodnak és hozzák a virágaikat.
2018. jún. 1. 14:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A pistike, más néven vízifukszia, vagy törpe nebáncsvirág kifejezetten kezet csókol neked az árnyékért.

"A vízifukszia az árnyékos helyeket kedveli, nem bírja az erős napsütést. Nagyon vízigényes. Gyönyörű színesek a virágai, egész nyáron hozza a dús bimbókat."

[link]

A csüngőfuksziákat ne nézd, csak a többit:

[link]

2018. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk kb. 2 m2 gyönyvirg van szinte 100% árnyékban. 3 héttel később is nyílik,mint a többi
2018. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

A fák alatti nagyon sötét árnyékot a vízifuxia sem bírja. Csak senyved, nem fejlődik rendesen, és csak pár nyamvadt virágja lesz.

Egyébként az árnyék csak egy dolog, a másik dolog meg az, hogy a fa gyökerei az összes nedvességet meg tápanyagot kiszedik a földből.

Ilyen helyen a bergenia megmarad, de különösebben virágozni nem fog. Épület északi oldalán igen, de fa alatt, ahol még felette is árnyékoló felület van, nem. A fa alatti rész szélén jó lesz neki, főleg, ha néha még öntözöd is aszályban. (Olyan fagy még nem volt nálunk, amit nem bírt volna.)

Az ilyen nagyon árnyékos helyre tegyél tavaszi hagymás virágot, öntözéssel azok jók lesznek ott.


Ha olyan nagyon bozótos-árnyékos a kerted, akkor meg szabadulj meg valami fától, aminek nem látod hasznát.

2018. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nedvességet és tápanyagot folyamatosan pótolok, és mulcsolok is vastagon, ezekkel szerintem nincs baj, csak fényt nemigen tudok csinálni, a vékonyabb ágakat már lefűrészeltem-ágvágóztam.

Fát nem szeretnék kivágni, mert egy idős, nagy fa nekem értékesebb, mint a virágok. Azért nagyon örülnék, ha szívderítőbb, vidámabb hangulatot lehetne alattuk teremteni, és még méheket, lepkéket is odacsalhatnék, de ha nem sikerül, két rossz közül ez a kisebbik.

2018. jún. 1. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

1-es vagyok és nyugodtan ültess a fákhoz pistikét, nekem is ott vannak és gyönyörűek. Kár, hogy a régi telefonomban vannak a képek, most tudnám neked illusztrálni az általam elmondottakat.

Még tudsz piacokon, vagy virágosoknál venni palántákat, nem is drágák és majd meglátod!

... és na bumm! ... ha valamiért nálad mégsem működne, legfeljebb jövőre nem teszel, de ezt nehezen hinném.

2018. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mi kertünkben sok az évelő növény, többféle Árnyékliliom, Hortenzia és Japán szellőrózsa. Talajtakarónak kis Télizöld meténg, ami kora tavasszal kék és fehér virágaival díszít, és a csodás sárga virágú Pénzlevelű lizinka van , mindkettő nagyon szépen szaporodik.

Az egynyári virágok közül nálunk is jól érzi magát, és szépen virágzik a Pistike.

2018. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!