Kezdőoldal » Otthon » Kert » Körben cukorsüvegfenyők,...

Körben cukorsüvegfenyők, középre ültethetek tulipánfát? Nem nyomja el egyik a másikat?

Figyelt kérdés
2018. márc. 16. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha 50 m-es körbe ülteted, akkor nem fogják elnyomni egymást. :)


A cukorsüvegfenyők általában kisnövésűek, nem kell nekik túl nagy hely.

A magnólia (ha erre gondolsz, nem Liriodendronra) különféle változatokban létezik, különféle növekedési eréllyel, meg ha jól tudom, talajigénnyel. A konkrét fajtának kellene utánanézni.

De így látatlanban, ha mondjuk körben van 8 cukorsüveg, középen meg egy átlagos növekedésű magnólia, akkor 5-6 m-es kör feltehetőleg elég lesz hosszabb időre.

2018. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, magnóliára gondoltam.
2018. márc. 18. 16:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Elültettem még akkor, szépen nő, már kb. kétszer akkora, mint mikor ültettem.Úgy tűnik, szereti ezt a földet, illetve a helyet. Az utcánkban más is ültetett, pedig nem beszéltünk össze:) A cukorsüveg fenyóim másfél-két méter között vannak, nagyon szépek. Elég sokat locsolom őket, gondolom, azért.
2018. jún. 6. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!