Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a legfinomabb meggyfajta?

Melyik a legfinomabb meggyfajta?

Figyelt kérdés

Ha meggy mindenki elsore ravagja h

"erdi botermo". De nekem nem bo termes kell, eleg ha kevesebb is van a fan, de az nagy meretu es finom izu meggy legyen..


Ki tud tanacsolni ilyet ?



2018. jún. 12. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Pándy.
2018. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
A Pándi kicsit sem nagyszemű (szerintem nem is finom).
2018. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

En is igy tudom h a pandy nem nagy szemu.

Meteor vagy erdi naggyumolcsu ? Tapasztalatok?

2018. jún. 12. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hólyagmeggy jó bordóra érve , meg a cigánymeggy beoltva nemesítve mással .
2018. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem jól tudjátok, a Pándy a legnagyobb szemű és legfinomabb meggyek közé tartozik. Rendes metszéssel elképesztő hatalmasra nőnek a szemek.

Pár évtizede a világ meggytermelésében is a legjobbak között jegyezték. (A többi magyar gyümölcsfajtával ellentétben, amelyek csak itthon ismertek.)

Most már azért nem termelik, mert nagyon agresszív moníliatípusok terjedtek el Európában, és a Pándy nagyon sok permetezést igényel, valamint a virágzáskori rossz idő a megporzást is erősen gátolja. (Házikertben emellett nem biztos, hogy van hely porzópartnernek, és közismerten nem önporzós fajta.)


A Meteor is nagyon finom, de nem nagy, és szintén nagyon moníliaérzékeny.

Az Érdi nagygyümölcsű jó lehet. Ezt is érdemes rendszeresen metszeni, hogy kevesebb, de nagyobb szem teremjen.


[link]

2018. jún. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a cigánymeggy beoltva nemesítve mással "


ezt hogy érted?

2018. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!