Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertemben kutat fúrtak (19...

A kertemben kutat fúrtak (19 m). Az előzetes igérethez képest a várt vízmennyiség fele sem jelentkezik. Köteles vagyok kifizetni a szóbeli "vállalási díjat (10 eFt/fm)?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz ,de 19 m mélység nagyon kevés egy igazi kútnak .Az első eret amit elkaptak ,abból jön a víz valószínüleg,ezért is csökken a mennyiség .Az én kutam 54 m és soha nincs vele gond.
2010. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs!szerintem fúrass még rá !
2010. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

először is írásbeli árajánlatot kell mindíg kérni.

19 m kevés.Furass mélyebbre.

2010. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

19 m iszonyat kevés. Itt vagy nincs víz, vagy van de kevés, és vasas, amitől a beton vagy a falak besárgulnak emellett szenyeződéseket tartalmaz. Én 50 m-ig meg sem állnék.

A fizetés a megállapodás függvénye. Írásban kellett volna rögzíteni a feltételeket, mert szóban mondthat bármit. Így fizetned kell, ő megtette amire te megkérted, az más kérdés, hogy nem sikerült. Ha rendes, esetleg elengedhet a díjból.

2010. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyrészt nem értek egyet az eddigi válaszolókkal. Nem tudom, hogy mire szólt a megrendelésed, de a leírásból arra következtetek, hogy konkrét vízhozamra... Ezt pedig ahogy írod, nem teljesítették. Azért nem, mert spórolni akartak a munkával, ezért csak 19m-re fúrtak.


Szerintem nem végezték el a feladatukat, csesszék meg! Fúrjanak új kutat, ami hozza a beígért teljesítményt. Gondolom ráfúrni már nem tudnak erre, már le van csövezve.


Ne hagyd magad, nincs igazuk! És szereltess biztonsági kamerát, ha bepöccennének és visszajönnének rongálni. Valamint jelentsd be a kutat az önkormányzatnál..


Fentieket felvázolva nekik, szerintem egyezzetek meg egy alacsonyabb árban, ami neked is elfogadható. Mondjuk 4e/m.

2010. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleve engedélyt előre kell kérni a kútfúráshoz .
2010. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az ár tizedéért is fúrnak kutat , nem tudom hol csináltak neked ennyiért na persze ez kút függvénye is (fajta) amúgy egy 40-s pvc csővel lefúrt kút ára kb 1200 -1400 ft./méter
2010. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!