Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a teendő az ősszel totál...

Mi a teendő az ősszel totál lecsonkolt nyírfával?

Figyelt kérdés
A gyönyörű nyírfánk belelógott a vezetékekbe, és a nagyon beárnyékolta a szobákat. A férjem máshol látta, hogy a nyírfákat teljesen lecsonkolják, és ő is így csinált. A tetejét elfűrészelte, és az összes ágát levágta ősszel. Úgy néz ki, mint egy szál gerenda rövid ágakkal. A törzséből egy helyen kinőtt néhány ág, amik szépen lefelé futnak, de a többi helyen tök csupasz. Azt hallottuk, hogy fúróval meg kell fúrni néhány helyen, és ott kinőnek a hajtások. Ez igaz?

#metszés #facsonkolás
2018. jún. 19. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kivágatnám, és vagy eltüzelném (ha családi házban éltek, ha jól vettem ki a szövegből, tömbház emeleti lakásában aligha lenne ilyen gondotok), vagy bútort, vagy egyéb használati tárgyat készítenék/készíttetnék belőle, akár férjeddel (amennyiben ügyeskezű), vagy asztalos szakemberrel.

Esetleg felajánlanám ugyanilyen szakembernek ingyen, vagy árulnám akárkinek pénzért, akár, mint faanyagot bárminek, akár aprítva, tüzifaként.

2018. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok, ha totál meg van csonkolva, akkor ugyanis abból nem hiszem, hogy élet serkenne. Mitől tenné, ha nyár elejéig nem történt semmi?
2018. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk kivágatni, reménykednénk, hogy magához tér, ezért kértem tanácsokat.
2018. jún. 19. 10:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha erős a gyökere és jó helyen van, jól érzi magát, akkor úgy is kihajt, ha tőből kivágod. A furkálás az hülyeség, attól legfeljebb beteg lesz a fa, azt ne csináljátok vele. Így látatlanban azt javaslom, hagyjátok békén, várjátok ki vele a jövő tavaszt, ha megindul akkor jó, ha nem akkor meg vágjátok ki és ültessetek másikat a helyébe. Mondjuk tavasszal ildomos lett volna megindulnia, de talán még jövőre megindulhat. Mindenesetre ha csak egyetlen zöld levél is van rajta, akkor van még benne élet.


Milyen hosszúra hagytátok meg az ágcsonkokat?

2018. jún. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, írja a kérdező, hogy megindult pár helyen a kihajtás.


Bele kell törődni, hogy a többi rész már elhal, ha eddig nem hajtott ki. Ebből a pár hajtásból lesz majd 3 év múlva az a lombmennyiség, ami majd belelóg a vezetékbe, és beárnyékolja a szobákat.

2018. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!