Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fikuszt kellene megtakarosítan...

Fikuszt kellene megtakarosítani, csak nem merek hozzáfogni. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "megtakarosítani" gondolom megtisztítást jelent.

Attól is függ, hogy mekkora, mert én az enyémet beteszem a kádba és lezuhanyozom, aztán annyi.

Ha a tiétek nagyobb, töröld le először egy nedves szivaccsal a leveleket, hogy ne szálljon a por, utána pedig mártsd sörbe a rongyot vagy a szivacsot és töröld át vele. Gyönyörű, fényesek lesznek a levelek.

2018. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha #1 értelmezésétől eltérőt jelent a "megtakarorosítani" szó (amit életem 72 éve alatt még sohasem hallottam), akkor fejtsd ki készletesen a gondodat.
2018. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez úgy jött le, hogy takaros legyen. Szebbé tenni, fiatalítani. De nem értek hoztá.
2018. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha a 4-es tippje az igaz, akkor tessék:

[link]

2018. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, 3-ast akartam írni, csak elnéztem.

(4-es vagyok)

2018. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megtakarosít=megformál, megnyeseget, formára alakít. Egyszer már visszavágtam az egyiket, de túl magasan,ezért csak két helyen hozott oldalhajtást és az nő kifele, de nagyon. Ennek is csinálni kellene valamit és van egy másik is. Azzal a következő a felállás. A magassága kb. 65 cm és úgy 45 cm magasan hozott egy oldalhajtást, ami már jelentősen oldalra húzza és nem is annyira dekoratív.
2018. júl. 6. 18:18
 7/7 Moon_Walker ***** válasza:

"A fikusznál maradva, nyugodtan csonkoljuk a túlságosan megnőtt, felkopaszodott hajtást. Az eredeti ágacskák harmadát elég meghagyni. Arra azonban ügyelni kell, hogy az ágon maradjon legalább egy-két levél. "


Kb. ennyi a nagy tudomány. A fikusz egyébként folyamatos küzdés...

2018. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!