Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mélykúti, vagy felszini...

Mélykúti, vagy felszini szivattyú?

Figyelt kérdés

Szivattyú vásárlás előtt állok, jelenlegi szivattyú régi és kicsi a teljesitménye. ráadásul már szarakodik, hangos.

Kert locsolásra,állatok itatására stb

Ásott kútunk van nagyméretü gyűrűs. összesen 12 gyűrűs és 5.gyűrűtől kezdődik a víz, jelenlegi felszini szivattyú 1"kpe csővel csatlakozik alul visszcsapó szelep (lábszelep) az aljótol egy méterre elhelyezve, hogy ne szívjon fel homokot.

Most vagy enneka szivattyúnaka helyére veszek egy másik ilyet vagy egy mélykuti szivattyút épitek be, sokan javasolták a mélykutit, de nem tudta senki megmondani az érveket.

Megköszönném ha valaki bővebben kifejtené..

Köszönöm!



2018. júl. 26. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Már 50 ezer körül nagyon jó csőszivattyut lehet venni.

Nagyon megbizhatóak,hangtalanul működnek.

Ezek a mélykutiak tönkre teszik a kutat.A vizen keresztül vibrálja kutat,és bevibrálja a homokot is .

A mélykuti még véletlenül se érjen a kút falához.

Nekem is cső szivattyum van lerakva .

Ezeknek a teljesitménye sokkal nagyobb,mint a mély kútiaké.

Ha ilyet teszel le,pontosan mérd le mennyire ereszted a vizbe.A hogy olvasom van bőven viszoszlop.

3-4 gyűrüvel teheted a víz szintje alá.Aztán megméred mennyit hoz percenként.10 perc vízkivétel után megméred az új víz szintet.Aztán kis idő múlva újra méred,igy megtudod milyen a kút hozama .

Ezt azért mondom,mert nem szabad egy kútat túltermeltetni, az a kút halálához vezethet .

Kerti locsolásra közvetlenül úgy sem lhet hasznáni,mert a hideg víz erre nem alaklmas.

2018. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már nemigazán tudom megmérni a hozamát, mert pár éve kicseréltem a felső gyűrőt mert elvolt repedve, baleset veszélyes volt, kikellett ásni kb fölszint alatt 30cm re, és olyan gyűrűt tudtam szerezni ami fenekes, fenékkel lefele van elhelyezve és fúrtam rá lyukat amin a cső lelett engedve és a szivattyú is elfért a belsejében,

így:

[link]

[link]

2018. júl. 26. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!