Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szilvapari. A magját elvetve...

Szilvapari. A magját elvetve 2 fajta kezd mutatkozni a magokból. Az egyiken mint a zöldpaprika, hegyes gyümölcsök vannak . Még nem érett, izét nem tudom összehasonlitani. Mi az oka hogy más alaku lett? A magok ua. Talán elporzodott?

Figyelt kérdés

vannak marmande,monteroza,stb parik,de azok tartják magukat évek óta.ha elkezdett változni akkor ez idényenként más más

parit eredményez ?



#szilva paradicsom ?
2018. aug. 2. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Zavaros a dolog. Én többször elolvastam a Paradicsomtermesztés c. könyvet. Egyik helyen azt írja, hogy önbeporzó és ezért megtartja a fajtajelleget, másik helyen meg azt, hogy idegen beporzás is lehetséges. Még az is elképzelhető, hogy a különböző fajta paradicsomok eltérően viselkednek.
2018. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Más fenotipus.

Nem a legerősebb a genetika.

2018. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 lehetőség van:

- átporzódott valamivel

- F1-es hibrid volt, és ez most visszaütött az egyik szülőjére.

2018. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,ha izlik mind a 2 pari magját jövöre is elvetem. lehet hogy tovább változik.
2018. aug. 5. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!