Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pár hét alatt, hirtelen...

Pár hét alatt, hirtelen kiszáradt meggyfa menthető?

Figyelt kérdés

Már egy ideje betegeskedik a meggyfánk, de most egészen hirtelen, 3-4 hét alatt teljesen kiszáradtnak tűnik.


Idén még rengeteg termést hozott, örültem is, hogy végre meggyógyult, aztán hirtelen ilyen lett.


Nincs egy levele sem már, így gondolom teljesen halálra van ítélve. Viszont mégis reménykedek, hátha van valami tápszer, amivel locsolva újra életre kelhet jövőre. Mivel már nincs egyetlen zöld levele sem, valami tápszeres vízzel kellene locsolni, amivel hozzájuthat a szükséges tápanyagokhoz?


Mellékeltem 4db képet.


[link]


Nagyon remélem, hogy lehet rajta segíteni, nem tudom mi baja lehet.


2018. aug. 11. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ennek azt hiszem annyi. Nincsenek lyukak avtörzsén. Szú is csinál ilyet. Esetleg tűzelhalás. De ennek annyi.
2018. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is kampec :/

Ultessetek a helyere masikat talajfertotlenites utan, hatha abba volt vmi korokozo. De az is lehet, hogy csak eloregedett.

2018. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem is megszakadt a fa, de ha akarsz neki adni még egy halvány esélyt, akkor kezdd el lemetszeni az ágakat a végektől, egészen addig, míg egészségesnek tűnő részig eljutsz.

Akkor a metszést helyét kezeld le fasebtapasszal (agrárbolt), aztán nézd meg, hogy jövő tavasszal kihajt e.

Ha kihajt, akkor megmentetted, ha nem, akkor kivághatod.

Ha ezt nem teszed meg, akkor 100%, hogyha pislákol is benne valahol némi élet, akkor vége.

2018. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát volt már olyan, hogy a kiszáradt fa feléledt, de arról inkább a Vallás vagy az Ezotéria kategóriában kérdezz. :)

Ennek már garantáltan vége. Ha egy fa év közben kiszárad, miközben nincs új tőhajtása, akkor annak a neve már tűzifa. Ameddig még gyengélkedett, addig erős metszéssel fenn lehetett volna tartani valamilyen szinten akár 10-20 évig is, de így sok öreg ággal terhelve, megadta magát.

Tűzelhalás csonthéjasoknál nem jellemző, monília lehetett esetleg, de legnagyobb valószínűsége szerintem a baktériumos megbetegedésnek van, az erős mézgafolyás miatt gondolom.

3 hónap múlva ültess egy újat, de ne ugyanide.

2018. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Új ültetéssel többre mész .
2018. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha megtörök egy ágat, akkor belül zöld és nedves. Szóval a belseje nem tűnik halottnak.
2018. aug. 11. 19:43
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

3-as vagyok és próbáld meg amit javasoltam!

Nem veszítesz vele semmit.

2018. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért zöld és nedves, mert még nemrég halt el. Egy hónap múlva már száraz lesz, de még mindig zöld egy ideig.

Ha egy ember meghal, akkor a húsa egy darabig még hasonlóan néz ki, mint egy élő emberé, de feléleszteni nem lehet.

Hidd el, ez már tűzifa kategória, semmi esélye.

2018. aug. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de nem tudom finoman mondani - ennyire elhanyagolt fát régen láttam. A fa koronaalakító metszés és növényvédelem és mindenféle faápolás nélkül a haláláig lett kizsigerelve. És csak holtában lett becsülete.

Még a tavaszi lemosó permetezést sem kapta meg szegényke...

2018. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!