Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kicsi kertet szeretnék feldobni?

Kicsi kertet szeretnék feldobni?

Figyelt kérdés

Ötleteket kérnék, amivel látványos változásokat lehet elérni.


Olyan fákat is szeretnék még ültetni egy-két helyre, nem túl sűrűn,, amik nem túl magasak, inkább terebélyesek és nem túlságosan igényesek.


Három nagyobb fenyőfa és egy nyírfa van jelenleg a kertünkben, nem tudom, ehhez milyen további fák passzolnának? Illetve bokrok is érdekelnének, vagy futónövények mint pl. borostyán, csak olyan, ami jobban elviseli a szárazabb időszakokat, vagy akár adéli napfényt is.


Szintén igénytelenebb, akár évelő vagy nem csak évelő növények ültetésén is gondolkodom, ehhez is szívesen várnék javaslatokat.


Ha képet tudtok linkelni, az még szuperebb volna. Köszönöm!



2018. aug. 26. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Hortenzia pl. nagyon szép. Ha félárnyékos helyre ülteted, csak tavasszal meg kell metszeni és gyönyörűen fog virágozni. Fák közül a Selyemakácot ajánlom. Bokrosodó féle pl. babérmeggy.
2018. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Ajánlom a Pinterest, nagyon jó ötleteket lehet találni.

Íme egy pár

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2018. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
56%
Én tudnám ajánlani a fügefát,lószőr pálmaféléket,murvafürtöt és a szíriai mályvacserjét,ezek nagyon szép mediterrán hangulatot tudnának adni a kertedbe.
2018. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz :-)
2018. aug. 27. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt írod, kicsi kert. A fenyőfákat most azonnal kivágnám. Komolyan. Nem valók házikertbe, kicsibe meg végképp nem. Óriásira nőnek, sekélyen vannak a gyökereik, egy közepes vihar elég nekik, hogy kidőljenek. A tv-ben mutatott otthoni viharkárok nagy részét a kidőlt fenyők okozzák, figyeld meg majd a híreket. Az 50-es, 60-as évek eszement faültetési divatja volt, hogy fenyőket ültettek kiskertekbe. Az itt hozzászólók se sokat konyítanak a kerthez. Ha jót akarsz magadnak, ne nagyon hallgass rájuk. Selyemakác, lószőrpálma, füge? Ezek mind fagyérzékenyek. Nem tudom, hol van a kerted, ha esetleg a Mecsek déli lejtőjén, akkor a felsoroltak jó esetben nem fagynak el évente. A selyemakác ráadásul rettentően szemetel a virágával. A szíriai mályvacserje szép növény, de imádják a levéltetvek, sokat kell permetezni, hogy ne lepjék be állandóan. Én még például életemben nem láttam levéltetű-mentes példányt. A murvafürt meg Magyarországon csak dézsában tartható, szintén fagyérzékeny. Pinterest-es fotókkal nem sokra mész, azokon minden szép, plusz tudnod kéne, hogy milyen növények is vannak rajtuk. Most nincs időm, de összeszedem majd neked holnap, miket ültetnék a helyedben. :)
2018. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mekkora kert?

Kis kertbe nem kell sok fa, 3 fenyő sok helyet foglal.


Nekem a levendula a kedvenc, örökzöld, télen-nyáron szép. A bazsarózsát az illata, virága miatt érdemes. Védett helyen, savanyú talajba egy magnoliafa. Fenyő helyett tiszafa,de csak ha nincs kisgyerek, erősen mérgező a bogyója!!

Gyümölcsnek meggyfa, josta (ribizliköszméte, mindkettő jó tulajdonságaival). Barack, ha értesz hozzá, de az sajnos kényes.

2018. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a díszfüveket, mutatósak, könnyen tarthatók, és legtöbbjük nagyon jól bírja a szárazságot. Én még télen is rajtuk hagyom a bugákat, kalászokat, mert így nem üres a kert. Pl.: zebrafű, tollborzfű, pampafű, széleslevelű különösfű, medvecsenkesz. Bokrok közül virágával mutat a bangita, rózsalonc, hortenzia, nyári orgona, labdarózsa. Levelével díszít a sárgatarka vagy fehértarka kecskerágó, a babérsom, korallberkenye. Fák közül ami látványosan virágzik és nem nő nagyra pl. a díszalmák, díszcseresznyék, babarózsa, magnólia, vérszilva, japánfűz. Évelők közül nekem is kedvenceim, mert strapabírók: a levendula, margaréta, krizantémok, évelő őszirózsa. Aztán itt vannak a kerti pozsgások - nyáron is üde zöldek, jól bírják a forróságot locsolás nélkül is, ilyenek a varjúhájfélék, a kövirózsák, az euphorbiák. Nagyon szépek télen-nyáron a törpe örökzöldek, rengeteg fajtájuk van és pont kis kertekbe valók.
2018. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :-)))
2018. szept. 3. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!