Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok van olyan hogy még...

Nálatok van olyan hogy még nem fogy el az étel a tányérból addig nem állhat fel a gyerek az asztaltól?

Figyelt kérdés
6 éves kislányom nem túl jó evő. Nem mindent eszik meg, és nem eszik nagy adagokat. Ahhoz képest viszont nem vékony, orvos is azt mondta teljesen normális a súlya, 120 cm és 25 kg. Apósom már kikészít ezzel, hogy állandóan azt mondja hogy ő meg nem engedné hogy az asztaltól felálljon még egy falat is van a tányérban. Azt mondja ez a mi hibánk is hogy rossz evő, mert fel engedjük állni az asztaltól. Hiába akarom én hogy mindent megegyen az utolsó falatig ha egyszer nem kell már neki. Egyszer volt hogy apával volt otthon és ő azt mondta neki hogy meg kell mindent enni, és végül vissza hányta az ételt a tányérba. Ennek sincs értelme... Mindig azzal jön apósom, hogy az ő gyermekkorában is így volt és ő is ezt alkalmazta a gyerekeinél.
2018. júl. 13. 18:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Nincs.

Ez undorito szokas...

2018. júl. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nincs. Ezzel csak azt érnénk el hogy megutálna enni.
2018. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nincs nálunk ilyen szabály, bár a fiam inkább repetázik, mint hagyjon. Addig felesleges erőltetni neki, amíg nem sovány. Az már másik dolog, ha nem bír megülni a fenekén, amíg ennie kellene, de jelen esetben nem ez van. Ez a nem állhat fel az asztaltól dolog fordítva is elsülhet, mert frusztrációi lesznek az evéssel kapcsolatban.
2018. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van, nem szabad ilyet csinálni, pláne egy rossz evő gyerekkel. Egy életre meg lehet vele utáltatni az evést és a közös étkezéseket, ha erőszakkal akarjátok rávenni, hogy egyen. Ha az üres tányér a lényeg (mondjuk nem értem miért), akkor meg kevesebbet kell szedni és többször, ha kér még, akkor legalább sikerélménye is lesz, hogy megevett mindent, ami a tányérján van. Az étkezés létszükség, de örömforrás is lehet, ha békésen, nyugalomban, családi körben költi el a gyerek, semmiképpen nem szabad, hogy ebből stresszforrás legyen a számára, pláne ha még csak nem is indokolt, hiszen eszik ő, legfeljebb nem annyit amennyit a felnőttek gondolnak neki. Sok gyereknél akad periodikusan rosszabb étvágy, de ha nem kóros és tartós én biztosan nem nyúznám ilyen fölösleges és káros szabályokkal a gyereket. Teljesen normál súlya van, ha nem enne annyit, amennyit kell, akkor fogyna leginkább. Mi sem "bontunk" asztalt, amíg eszik valamelyikünk, de annyit eszik mindenki, amennyit akar, aki végzett, ottmarad a többiekkel, lehet mesélnie közben, ezt sem erőszakoltuk ki, csak ezt látták,így tanulták el tőlünk a gyerekek.
2018. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
A rendszerváltás előtt volt ez szokás.
2018. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nincs.

Gyerekként én is elég rosszevő voltam, apámnak volt néha hasonló megnyilvánulása pl. gyerekként örült, hogyha a krumplihéjból levest főzhettek a háború alatt, én meg nem eszem meg még a kenyérhéját sem, mások bezzeg éheznek. stb. Egyszer semmi étvágyam nem volt, de belémdiktálta a párizsis kenyeret.. A mai napig emlékszem milyen rosszul voltam utána...

Soha nem tennék ilyet senkivel. Az más, ha játszik az étellel, mert akkor nyilván rászólsz, de igazságatalan amiatt bántani valakit, mert nincs jó étvágya!

A szüleimnek is azt mondta a gyerekorvosunk, hogy egy gyerek gondoskodó szülők mellett nem tud éhenhalni, mindig talál a házban valamit, ami a fogára való, amivel elvan, nem kell ahhoz kétpofára falni. Ha a lányodnak simcs baja a súlyával, akkor felesleges aggódni! Aposódnak meg szólj, hogy álljon le, mert ezzel megnyomorítja a lányodat (és a későbbi kapcsolatukra is hátrányos lehet, mert a kislány megutálhatja emiatt az ottlétet)

2018. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Főzz apósodnak valami borzalmasat. Amit utál, vagy ha nincs ilyen, akkor valamit égess oda, sózd el és szedj neki egy hatalmas adagot.
2018. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Micur34 válasza:
91%

Az én gyermekem is nagyon rossz evő, néha rászólok, hogy egyél Kicsim még pár falatot, de ilyen nincs hogy addig nem állhatsz fel az asztaltól... Hülyeség csak a kajálást utáltatod meg vele. Egyen amennyi jól esik, ha kevesled akkor valahogy próbálj meg vele legalább két falattal többet etetni de ennyi.


Másokra ne hallgass!!! Én is beleszaladtam ebbe az idegrendszerem felőrőlte és utólag látom , hogy hülyeség volt felvenni a dolgokat. Nem hiába van két fülünk... egyiken be.. másikon ki.


Csak az anyai ösztönödre hallgass és semmi/ senki másra!

2018. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

"ő azt mondta neki hogy meg kell mindent enni, és végül vissza hányta az ételt a tányérba."


Láthatod, itt az elsődleges következmény, hogy kijött a gyermekből a beletömött étel, tehát ez a pazarlás egyik formája. A másik része a dolognak pedig: mennyit árthatott ez gyermeked lelkének? Mégis, mit tanulhatott meg ebből, milyen pozitív kicsengése lehetett a gyermek számára ennek a dolognak? Mert úgy sejtem, semmi.


Ez kb. olyan, mint mikor a tiltásra reagálva hazudozni, titkolózni, köntörfalazni kezd a gyermek. Pont ellentétes hatást sikerül vele elérni.

2018. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Jajj, dehogy, nekem is sokan mondják, hogy válogatósak a gyerekek (tényleg extrém módon azok), anyósom az őrületbe kerget, mikor a gyerekeket presszionálja a kajálásra. Olyan kajákat adok eléjük, amit szeretnek, de így sokszor nem esznek. Vékony testalkatúak, mint a szüleik is, de nem soványak. Tudják a gyerkek, hogy mennyit kívánnak enni, ezen görcsölni teljesen felesleges és még kontraproduktív is, főleg ahol normál súlya van a gyerknek.
2018. júl. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!