Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vecsésen vagy környékén hol...

Vecsésen vagy környékén hol lehet jó minőségű és tartós kerti szerszámokat vásárolni?

Figyelt kérdés

Nemsokára kertesházba költözünk és még nincs semmilyen eszközöm.

Első munka sóderes töltőföld termőföldre cserélése lesz kb 100nm-en, ehhez kellene masszív talicska, ásó, kapa, lapát, gereblye.



2018. szept. 4. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
market centralban van obi vagy praktiker
2018. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az Obi-s, Prakitkeres talicskákat már néztem, jó hogy a nézéstől nem csuklottak össze, annyira gyengék. Azoktól sokkal masszívabb eszközökre volna szükség.
2018. szept. 4. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a legolcsóbbat kell nézni. A 16000 forintos Praktikeres talicskát segédeszköz használata nélkül tönkre sem tudnád tenni. Ugyanez vonatkozik az Obi drágább talicskájára is.

Szerinted a kőművesek, építőipari cégek külön gyártatják valahol, vagy veszik azt, amit kapni lehet. AZ ilyen-olyan építőipar vagy gazdaboltok is kb. ugyanezeket tartják.

Csak egy példa, az egyik vecsési gazdabolt:

[link]

Se nem jobb, se nem rosszabb, mint a praktikeres talicska.

2018. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, azért egy 100 m2-es nagybirtokba talán felesleges túl sokat beruházni...

Talicska-ügyben én azt javasolnám, hogy nézegesd a Jófogást, Vaterát, a helyi reklámújságokat. 5-6 E-ért már lehet venni olyant, ami jó állapotban van, csak a festék lekopott, meg itt-ott kicsit esetleg egyenetlen a felülete, de ettől tökélesen működik.

20 éve én is féláron vettem egy használtat, és azóta is tökéletesen bírja azt az évi fél-egy órai munkát, ami a ház körül adódik, és félteni sem kell attól, hogy leverődik a festék, mert a festéke a régi gazdájánál maradt.


Nem lehet, hogy a kertes háznál otthagytak nektek pár kéziszerszámot? Körülnéztél már a melléképületekben?

2018. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Új építés, csak a törmelék maradt itt, ezért kell talajt cserélni. :-(

Jófogást néztem, perpill nincs a közelben.

2018. szept. 4. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a mostani olcsó szerszámok nem sokat érnek. Gyenge lemezből készülnek, például simán el is görbülhet az ásó az ásásban.


Nálunk vannak olyan szerszámok, aminek a gazdája már több mint 30 éve halott, tehát lehetnek minimum 50 évesek.


Javasolnám a Fiskars márkát, az életed végéig kiszolgál majd!

2018. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!