Kezdőoldal » Otthon » Kert » 3 éves,2.5m magas konténeres...

3 éves,2.5m magas konténeres cseresznyefám törzsét erősen megsértette több helyen tavasszal a traktor. Mostanra a sebek beforrtak, de a fa egész nyáron 1 cm-t se nőtt csak a törzse vastagodott. Helyre jön jövőre vagy kivágjam és csere?

Figyelt kérdés
Kép: [link]

#cseresznyefa #háncs sédülés #kéreg sérülés
2018. szept. 9. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Adj neki még egy évet. Ha függőleges vonalban sérül a kéreg akkor rendbejön. Csak körkörösen vízszintben ne szakadjon meg sehol a kéreg. Mert akkor kidöglik.
2018. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy konténeres ez, ha egyszer ki van ültetve???


Én egy éve ültettem át cseresznyefát, hasonlóan sérült volt és idén alig nőtt valamit. Tipródok, kivágjam-e vagy adjak még neki egy nyarat, még nem döntöttem, de tényleg bosszantó.

2018. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A konténerben kevésbé tudott fejlődni a gyökérzete.

Kérdés,mikor került a konténerbe,és ott mennyi ideig volt .

Valószinü a fa csak a sebek begyógyulására forditotta az energiát .A fa tövénél a földet repedezettnek látom,ez arra utal,nem gyakran lett öntözve sem .

Kár lenne még kivágni.

2018. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként vettem már én is konténerest. De soha többet . Nem mentek semmire
2018. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt másoktól is hallottam már, hogy konténerest nem szabad, mert jópár évig nem fejlődik rendesen.

Ennyi sérüléstől, ami a törzset érte, nem állhatott le a fejlődése, ez semmi, ráadásul szépen be is forrt. Sokkal többet is kibírnak a fák. Nálam a felnőtt fák se hajtottak idén úgy, mint máskor, mert a későn jövő tavasz miatt hirtelen kellett a termést is kinevelni, a hajtásnövelésre a szokásosnál egy hónappal kevesebb idő volt. Ráadásul a tavaszi növekedési időszakban két hónapig nem volt rendes eső, ami az ilyen rettenetes talajoknál problémát okozhatott a nem túl mélyre hatoló gyökerű fáknál.

Ha mégis valami baja van a cseresznyédnek, az nem a törzssérülés miatt van.

2018. szept. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!