Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mihez lehetne kezdeni egy...

Mihez lehetne kezdeni egy gazos, elhanyagolt erdő széli telekkel?

Figyelt kérdés
Találtam egy eladó zárt kertet, nagyon jó áron. Csupán annyi hátránya van, hogy elhanyagolt. Rengeteg nem termő gyümölcsfa, szőlő van, viszonylag jó állapotú házikó és fent van egy domb tetején eldugott részen az erdő mellett. Ha az ember nem tudja, hogy ott van rá se talál. Mihez lehetne vele kezdeni? Kb 2000négyzetméter, de hihetetlenül gazos. Arra se időm, se energiám, hogy művelésbe vegyem, meg a tulaj szerint felesleges is, mert a vadak bejárnak. Nyílván ha megvenném első lenne, hogy valamennyire kigazolnám, hogy legalább közlekedni lehessen benne. Van több kertem is amit művelek így az sem zavar, ha az állatoké marad. Arra is gondoltam, mivel méhészkedem, hogy néhány családot felhozok, körbekerítve hogy ahhoz a vadak ne férjenek hozzá. A telek északról, keletről erdővel határolt, nyugatról is részben délről pedig van egy szomszédos kert és egy domboldal. Az egész kert meredek dél felé nézve. (Gyönyörű a kilátás a közeli dombokra) Rengeteg gyümölcsfa van, voltam kint a kertben és a birseken láttam némi termést, a többin semmi. Több éve nem volt gondozva. Mit lehetne telepíteni amivel nincs sok gond, az állatok nem bántják (őz, vaddisznó stb amik bejárnak) és kedvező neki ez a fekvés? Nincs sok időm még egy kert művelésére, de nagyon jó vétel lenne és azt sem szeretném, hogy teljesen el legyen hanyagolva, elpusztuljon.
2018. szept. 23. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne hagyd ki. Vedd meg majd utána gondolkodsz, mert ebből csuda jó dolgokat ki lehet hozni.

Ezt úgy hívják, hogy ajándék, ha egy ilyenre találsz.


Szerencsés vagy:) Szép lesz az, csak bele kell tenned magad, és a munkádat.

2018. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
1x kell rendberakni kicsit, akár meg is bízhatsz vele valakit. Utána már a szintentartás nem olyan bonyolult. Irigyellek.
2018. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is a méhek jutottak eszembe rögtön, de a kilátás miatt egy kis hétvégiházat is építhetnél rá. Ültess gyümölcsfákat, kaszáld. Sok idő nem kell hozzá. Évente 3-4 alkalommal lekaszálod, fákat megmetszed és párszor megpermetezed. Aktív pihenés, hétvégi elfoglaltság akár családdal, barátokkal, összekötve egy kis borozgatással, grillezéssel.

Ha meg nincs rá időd, akkor ingyen se sok értelme lenne egy ilyen teleknek.

2018. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó, szoktad olvasni a kérdést? Rengeteg gyümölcsfa van. Minek ültessen még százat!
2018. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Új telepítésű gyümölcsfákat a vadak egyből tönkretennék. Szívesen foglalkoznék vele de itthon van egy kis konyhakertem, van egy majdnem fél hektáros gyümölcsösöm pincével ahol a méhek vannak és egy kis hétvégi telkem is. Ezért szeretnék olyat amivel nincs sok probléma.
2018. szept. 23. 11:00
 6/16 anonim ***** válasza:

Rengeteg ez így. A gyümölcsfák gondozása 2000 m2-en nem egy kis grillezés melletti permetezgetés, de ezt a kérdező pontosan tudja.

Én ha már erdő mellett van, fásítanám akáccal talán, tűzifának és méheknek. Csak azt később nehéz kiirtani, ha változik a szándék.

2018. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Erre én os gondoltam. Mármint az akácra. Így is van néhány akác csemete (nyilván nem szándékosan lett telepítve) Szeretném megteremteni a vadállatok, a kiskert és a méhek közti egyensúlyt úgy, hogy nem veszi el sok időmet a művelés. Arra is gondoltam, hogy ami abszolút nem terem fa azt kivágom, tüzelőnek jó lesz és a területet pedig néhányszor lekaszálom egy évben. Habár állatokat nem tartok, több ismerős is van aki hasznát venné. És akkor méhlegelő lenne. Amire még szintén gondoltam, hogy telepítek fenyőt. Ez már régi ötlet de még sosem néztem utána és nem ástam bele magam a témába. Nyilván nem a teljes területre. Kezdésnek 10-20 fát.
2018. szept. 23. 11:33
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

"Minek ültessen még százat"

Mert feltételezem, hogy öreg, gondozatlan fák, amik nagy részét ki kellene szedni. 2000 négyzetméterre 20-30 fa elég, nem kell száz.


"A gyümölcsfák gondozása 2000 m2-en nem egy kis grillezés melletti permetezgetés, de ezt a kérdező pontosan tudja."

Metszés 1-2 nap, motoros permetezővel fél óra a permetezés, benzines kaszával 2 nap alatt kényelmesen lekaszálható. Tanyán élek, és 26 ezer négyzetméteren gazdálkodom, ebből 5 ezer négyzetméter fűves gyümölcsös és szőlő, tehát nagyjából hasonló a helyzet, csak nincs elhanyagolva. A lényeg, hogy egyedül csinálok mindent munka mellett. Havonta egy hétvége elég. Amikor érik a gyümölcs, akkor munkásabb, de amikor 1700 kiló körtéből 140 liter pálinka lesz, az egy picit kárpótol. :)

2018. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Viszont még mindig ott vannak a vadak, amik a friss telepítésű fákat kiszednék. Körbekeríteni hatalmas összeg lenne ráadásul nem is szeretném elvenni tőlük a területet. Kérlek ezt vedd figyelembe. Illetve van egy kertem ahogy írtam, ott van 40+ gyümölcsfám, bőven elég a munka is és a termés is.
2018. szept. 23. 12:05
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Gondolkodni nem, lepontozni azt tud.
2018. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!