Kezdőoldal » Otthon » Kert » Százéves szőlőprésem nyomófái...

Százéves szőlőprésem nyomófái kezdenek szuvasodni. Mivel kezelhetem, hogy a muston ne érződjön?

Figyelt kérdés

2018. szept. 23. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
A szúszag majdnem olyan, mint az aszúszag.
2018. szept. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én már vagy 7~8 dongát kicseréltem az évek során.

Ha járok hulladékudvarban,és látok régi széket,vagy rácsos gyerekágyat,elhozom a lábait.

Lecsiszolom,gyalulom körben 2~3 mm-re a lakkot róla,kicsit trapéz alakúra kell munkálni,(meg persze az előzővel azonos méretűre)-és mehet a régi(ek) helyére.

2018. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A lényeg,hogy keress asztalost,hát ha van neki kemény fája,csinálni másik nyomólapokat.

Mondjuk nekem műanyagból vannak,azok is jók,-igaz a bátyám vágóhídon dolgozik,onnét szerezte azokat a fehér lapokat,amin a hentesek darabolnak,abból csináltam.

2018. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azokról a fákról van szó, amiket keresztben rakunk oda, mint itt a képen:

[link]

De mindegy is, melyik, mert vágatni kell újat keményfából, ha a régi tönkrement.

Ha még nem mentek tönkre nagyon, akkor pl. vízzel hígítható (és legalább duplájára felvizezett) lazúrral kell bőségesen beitatni, az száradás után már nem oldódik ki.

2018. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kokomfitty ***** válasza:
sütőbe, kemencébe rakod, kifőzöd, stb. legyen legalább 80ºC -ra áthevülve a fa.
2018. szept. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Át kell itatni Xylamonnal vagy 120°C-on sütőben tartani kb. 2 órát. Nem biztos azonban, hogy van még élő szú benne (legfeljebb, ha fiatal faanyagról van szó), ez lehet csupán a régi kirepülő nyílásokból kiszóródott rágomány is.


Hasonló kérdést tettem én is fel és a fenti választ kaptam rá. Használt! (Nem tudom ide másolni a kérdés -felelet kettőst)

2018. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kokomfitty ***** válasza:

"Át kell itatni Xylamonnal ..."

Ezt még akkor sem, ha dísztárgy a darab,különösen ha beltéri, ha pedig nem akkor erősen felmerül az értelmi képesség kérdése

2018. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!