Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fél hektár földre megéri...

Fél hektár földre megéri diófákat ültetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van fél hektár földem amiben régebben szõlõ volt, szeretnék bele diófákat ültetni, leginkább csak hétvégén érek rá vele foglalkozni de akkor sincs annyira sok idõm, 20 éves vagyok szóval nem csak az unokámnak ültetném, addig amíg nõlnek a fák ültetnék alá valamit, ezt a területet majd késõbb körbe is akarom keríteni, szerintetek megéri? Tudom hogy ebbõl nem lehet megélni.

Elõre is köszönöm a válaszolok.



2018. szept. 30. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi az igazi célod, de néhány gondolat a diófáról:


-Mostanában egyre több a kártevője, és ha nincs vele foglalkozva (permetezve, stb), akkor nem csak egészséges összeszedni való termése lesz.... Valami kukacok támadják meg a burok és a héj között és befeketednek még érés előtt, nehezen hullanak meg, sok be sem érik....


-Diófa alatt (ha már nagyra nőtt) nem sok minden terem meg... Még a fű sem. Egyrészt az összefüggő árnyéka miatt, másrészt a csersavas jellege miatt....


- De ha mondjuk pont az a célod, hogy kevésbé gazosodjon egy földed, amire nem sokszor nézel oda, akkor direkt jó a dió, mert ha rendre otthagyod a lombját, akkor tényleg kevesebb lesz a gaz....


- Egyébként Klapka György is diófaültetvényt csinált halála előtt pár évvel...

2018. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak egy fa van, gondozni nem kell, de sokat szemetel. Viszont bontatlan diót olcsón vesznek ha vesznek egyáltalán, kibontani pedig brutál meló. Biztos van rá ipari technológia, de így hobbikerrként nem hiszem, hogy megéri. Plusz a dió olajos levele nincs jó hatással a talajra, hosszú távon nem tudom mi lenne földdel.
2018. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
"okos embernek a nagyapja ültet diófát"
2018. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Csak nem elolvastad Klapka könyvét?

Nem éri meg. Nekem van 2 diófám, idén egy darab ehető dió sem termett rajta, mind elpusztult.

2018. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pár évtizede még jó buli lett volna, most már nem.

Nem csak Klapka, hanem mások is százhektárszámra ültettek diót, azok már teremni kezdtek, és ha igazából megnőnek, akkor lecsökken a belföldi kereslet. Külföldi kereslet meg nem lesz, mert sok nagy diótermelő ország van, és pl. a francia fajták sokkal jobbak, mint a magyarok. Valamelyik kertészeti újságban volt erről egy szakcikk, táblázatokkal.

Fél hektár termésével mit tudnál kezdeni? Héjasan nem vesznek ennyit, diótörő géppel megtörve, a nagybanin tudnál árulni.


Azt jól írják, manapság már nem lehet komoly növényvédelem nélkül diót termelni, mint régen.


Az oltott dió jó körülmények között 2-3 év után már megmutatja termését, és 10 év után már komolyabb mennyiséget terem.

2018. okt. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Az idén tényleg nem túl fényes a termés. Nem mondom, hogy rossz ötlet, de lehet van jobb is.
2018. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat ment a zöld kéz :-)
2018. okt. 6. 09:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem idén a kevés eső miatt nincs jó termés. tavaly volt bőséggel
2018. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4#

Még nem de tervezem, nekem is van 1 dió fa sajnos a fagy nem tett jót neki ezért most csak fele termés van rajta de egy utcával arébb viszont sok lett.


Nagyon sajnálom de majd jövõre biztos hogy tele lesz :-)

2018. okt. 6. 09:35
 10/14 A kérdező kommentje:

5#

Sajnos nem, ha van jobb ötleted akkor szívesen meg hallgatom :-)

2018. okt. 6. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!