Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kivágtam egy 15 méteres fát...

Kivágtam egy 15 méteres fát tőből, mennyi idő alatt fog elrohadni a földben a gyökere?

Figyelt kérdés
2018. okt. 2. 06:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ki fog hajtani.
2018. okt. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ööö, nem ez volt a kérdés?
2018. okt. 2. 07:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Sok, évek, évtizedek kérdése fafajtól függően. Vagy szedd ki erővel, csákánnyal, vagy furkáld át és égesd ki petróleummal, vagy szintén furkáld át, locsold meg műtrágyás vízzel és takard le fóliával.
2018. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mitől függ?Milyen fa?Ezen kívül kemény vagy puha fa.Talaj savassága,lúgossága.

Jó pár év az biztos.

Megjegyzés:ha odajártok hgyozni,azzal felgyorsítod.

2018. okt. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a törzset furkáljam át?
2018. okt. 2. 07:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy 50 éves meggyfa volt amúgy.
2018. okt. 2. 07:55
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

Nálunk is ki lett vágva 5-6 éve egy 1965-ben telepített meggyfa, eléggé földközelben.

Fejszével nagyon sűrűn be lett vagdosva a csonk ami már teljesen eltűnt azóta (elkorhadt, kirohadt)

Hogy a gyökerével mi újság, arról nem tudok neked nyilatkozni, mert nem ástunk le emiatt, de a földfelszínen nyoma sincs.

2018. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, a törzset, minél mélyebben. Itt a módszer:

[link]


De meggyfánál én is megpróbálnám kiszedni a tönköt, körbeásnám, aztán láncfűrész, csákány, balta.

2018. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Majdnem biztos, hogy sajmeggyre volt oltva, az meg hajlamos kihajtani vagy sarjadzani, ha a gyökérzet többé-kevésbé egészséges volt. Tehát nem várható, hogy elrothadjon.

Ha nem akarod az esetleges sarjat beoltani, és a napokban vágtad ki a fát, akkor a láncfűrész orrával csinálj kis mélyedéseket a háncsrétegen (a kéreg alatti részen), ebbe önts hígítatlan glifozáttartalmú gyomirtót, ettől majd elhalnak a gyökerek.

Onnantól már csak az számít, hogy megtalálják-e farontó gombák. Ezekkel legalább 4-5 év, ezek nélkül legalább 15.

2 héttel a gyomirtózás után - új metszlapot vágva - be lehet oltani laskagombával, ez gyorsítja a lebomlást.

2018. okt. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a fa már teljesen kiszáradt, a tuskó sem néz ki egészségesnek, szerintem teljesen meghalt már a fa, így akkor 15 év mire lebomlik?
2018. okt. 2. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!