Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettünk egy családi házat...

Vettünk egy családi házat baromi nagy telekkel. Homokos talaj, egyenesre ha elhúzatom/ felszántatom akkor. Mit érdemes beleültetni/vetni?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdők vagyunk, a legszorosabb értelemben. Búza őszi vetésbe szóba jöhet? Egy két fa csemete ami bírja majd fagyokat.

Egy ilyen vetés hogy zajlik?

A terület 2000 m2


Sajnálom parlagon hagyni, később lenne is állat (tyúk és disznó) szóval így szalma, lucerna szükséges lesz.


2018. okt. 12. 14:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
3-400 m2 lucernát meg nem sokba tart levágni kézi vagy motoros kaszával, se összegyűjteni. Nem is fontos az egészet egyszerre csinálni, mert a disznónak nyáron folyamatosan kell a friss.
2018. okt. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Lucernát simán lehet szakaszosan is kézzel kaszálni. Csak amíg bele nem jössz a kaszálásba, NAGYON óvatosan, főleg a fenőkővel, mert láttam már nagyon csúnya balesetet.


Nálunk sem szántanak meg géppel ilyen 1-2 ezer négyzetmétereket, viszont a faluban van olyan, akinek van két lova, akik jártasak mindenféle mezőgazdasági munkában, ő megcsinálja. Amúgy nem hülyeség ezzel sem foglalkozni mert mindig van munkája, és jó pénzeket keres vele...


Ja, még annyit, hogy a szomszédunk a kb. 1000 négyzetméter körüli árpáját kézzel kaszálta le tavaly, de szó szerint a csodájára járt mindenki, főleg az idősek, hogy nahát, kézzel aratnak, ilyet is rég láttak már :) szóval ez sem lehetetlen.

2018. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

És mit tudott kezdeni a kézzel kaszált árpával?

Azért kérdezem, meg anno úgy '85 körül nagyapámnak is volt az a nagy ötlete, hogy 1000 m2-t bevetett árpával (akkor tanított meg engem is kézzel vetni), aztán nyáron jött a probléma, hogy hoppá, téeszkombájn még volna, ami levágná, de nem tud bemenni a telekre.

A mai eszemmel végiggondolva, az lett volna az értelmes dolog, hogy a kapu melletti kerítésmezőt leüti az oszlopról, az akácoszlopot kiveszi, kombájn be, levágja egy oda-vissza fordulóval, kész. Egy óra a kerítést szétszedni, egy összerakni.

De nem ez volt. Először nagyapámmal elmentünk a patakhoz gyékényt vágni, ebből lett kötél, aztán apámmal lekaszálták az árpát, szépen kévékbe kötötték, kereszteket raktak, utána lovaskocsival hazaszállítottuk, és ekkor jött a kombájn, a kapu előtt megállt, a vágóasztalára lett hajigálva - némi életveszély keretében - az árpa, és a végén a tiszta árpa ki lett engedve egy ponyvára. (Többször nem is volt saját termésű árpánk...)

2018. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, elvitték az árpát. Én addig követtem az eseményeket, hogy fel volt kazlazva, aztán 1-2 napra rá elvitték. Volt a szomszédnak más helyen is vetve, lehet, hogy ahhoz hozzátette. De ez a kis darab itt benn volt neki a tanya mögött, oda nem lehetett volna sehogy sem bemenni a nagyobb géppel, mert hátulról meg akácos van. Csak utána van egy távvezeték, s ott bizonyos távolságban nem lehet fát ültetni, így egy darab kimaradt az erdősítésből. Azóta is mindig megy a szenvedés, hogy azzal a darabbal mi legyen.

A lovak, azok befértek volna, de azokkal még nem láttam aratni. Nincs is lovas aratógépe neki szerintem.

2018. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja, akkor ők is úgy jártak, mint mi, és jövőre már nem csinálnak látványosságot. :)
2018. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!