Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nálatok lehet égetni a zöldhul...

Nálatok lehet égetni a zöldhulladékot?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen időközönként?

Ha nem, hogy van megoldva a zöld hulladék eltüntetése?


Településünkön sajnos elég sokan szemetet égetnek, meg csak füstölnek, az őrületbe kergetve a többi lakót.

Kíváncsi vagyok, máshol hogy van megoldva a szabályozás. És betartják-e.



2018. okt. 29. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Felénk tilos, van zöld kuka/zsák amit 2 hetente szállítanak el, illetve mindenki kapott komposztládát aki igényelt.

(a zöld kuka /és a sárga szelektív is/ benne van a szemétszállítási díjban, a zöld zsák fizetős 76/db)

2018. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is működik a zöldhulladékos elszállítós dolog, de van egy tüzelőnap is a héten (nálunk péntek), amikor szabadon tüzelheted a kerti biohulladékot. Általában senki sem ezen a napon fog hozzá mosni :)
2018. okt. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nàlunk kedden és pénteken lehet a zöldhulladékot égetni.

Szerencsére mindenki betartja, a szemetet meg nem égetik, így büdös sincs.

Kedden meg pénteken nem teregetek kintre.

2018. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk (közepes város) egyáltalán nem szabad égetni. Néha azért terjeng a füstszag.

Ingyenes szállítás havonta van, ami borzasztó kevés, és ideges is lennék, ha nem csak ilyen kicsi kertem lenne itthon. Így viszont megoldom, mert a szemétszállító cég telephelye előtti konténerekbe korlátozás nélkül lehet vinni. Az egyterűbe sok minden befér, a tavaszi metszés után meg felpakolom a nagy utánfutóra, és kiviszem. A levelekkel, fűvel, egyéb lágyszárú növényekkel nincs gond, mert egy 1 m2-es, lécekből készített komposztálóba hajigálom, ott elfér 2 év termése, akkor meg kiviszem a gyümölcsösbe.

Ha nagy kertem lenne, akkor nyilván égetnék én is, mert nem tudnám hol tárolni egy hónapig az ágakat metszés után, meg teherautót se bérelnék az elszállításra. A szállítási nap előtt az utcára kipakolni meg tilos, büntetik.


Még egy 1000 lakos fölötti faluban van érdekeltségem, ott az égvilágon semmilyen korlátozás nincs, megkérdeztem a polgármestert.

Ami jó is, mert 2 telken majdnem 2000 m2-en van gyümölcsfám meg szőlőm meg dísznövényem, és a több m3 metszési hulladékkal nem tudok mást csinálni, mint elégetni. Gallyzúzón is gondolkodtam, de ami érdemi munkát végez, az már félmillió körül van, ennyit azért nem költök rá.

2018. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szabad-e, de engem már anyám is úgy nevelt, hogy nem égetünk zöldhulladékot... 1-2 ember a környéken azért teszi, szerencsére az nem okoz nagy gondot nekem.

Van zöldhulladékos matricánk s egy csomó időpont rá az évben, a szemétszállító évente küldi a naptárat a bejegyzésekkel. Ezzel nem foglalkozom, mivel ami nem fér a komposztba (nem sok fér a háztartási szerves hulladékon kívül, ami igen sok, a hulladékunk nagyobbik fele), azt elvisszük, itt vannak alkalmas lerakóhelyek, pl. egy mély szakadék :D Nem településen lakom.


De az alap a külön matricázás, ahogy már írtam. Sajna idióták a zöld matricát rárakják hungarocellre is, de a szemét terén itt eleve káosz van és minden szemét... Csak mert jó messze laksz a településektől, még vannak szemetek, akik lerakják a szemetet... Hol autógumit, hol fékbetéteket, hol fél autót, most ugye a hungarocelleket a zöld matricával. Bárcsak zöld hulladékot tennének le, az jobban illene a gyönyörű nyárfásba, mint a fékbetét és a mosógép.

2018. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem szabad. Zsákos gyűjtögetés és elszállítás van.
2018. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Adtak 3 zsákot. A diófa levele nem fért bele nem hogy a többi.

Égetni nem szabad. Oldd meg.

2018. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk (Dunakanyar) aug. 15-től okt. 31-ig, illetve ápr. 15-től jún 15-ig lehet égetni, Hétfőn,Pénteken, 8-18,00-ig, illetve Szombat 8-12,00-ig, ünnepnap tilos,

szélcsendes időben, száraz kerti hulladékot lehet.

Általában betartják. Elég gyakran járkál a falugondnok.

Én csak a fenyő ágat/tűlevelet égetem el, minden más megy a komposztba.

Másik véglet: település zempléni régióban, a szegények beleraknak a kályhába mindent, ami a fizika törvényei szerint éghető, pet palack, rongy, gumi, bútorlap,+ tüzépen sokan vesznek lignitet

2018. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet. Elszállítják, havi kétszer, bármilyen zsákban.


Igen, betartják.

2018. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk majdnem minden nap égetik a vegyes, nem csak kerti hulladékot, egyébként szerdán és szombaton engedélyezett a zöldhulladék tüzelése. Tervezem a gyűjtést a lakosságtól, de egyelőre nincs autóm a begyűjtésükhöz és elszállításhoz, és még ami visszatart, hogy az emberek beletesznek mindenféle műanyag/üveg szemetet, elhullott állati tetemet is, azt pedig már nem vállalom, hogy a tonnányi zöldet átkurkászom, hogy alkalmas legyen mulcshoz és komposztba. Egyelőre rokonaimtól hozom el bicajjal, amit önként vállalva magam is gereblyézek össze, hogy legalább az ne legyen elégetve.
2019. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!