Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki segítsen, hogy tudnám...

Valaki segítsen, hogy tudnám életben tartani a növényeimet,kaktuszaimat?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó kategóriába raktam-e.

2018. nov. 4. 13:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálam sokan vannak, nagyon zsúfolt tőlük a telelő (fullüveges, fűtetlen előtér), ezért csak akkor szoktam behozni őket, amikor jönnek a fagyok. Addig felesleges. Védett helyen vannak, keleti fal mellett, eresz alatt, tehát általában meg sem áznak. Az első talajmenti fagyokkal nem foglalkozom, ami leviszi a faleveleket, elviszi a paprikát, ilyesmit, mert a fal mellett 1-2 fokkal melegebb van, a kaktuszok többsége legalább -2-t kibír, sokan többet is.

Volt már, hogy pár nappal karácsony előtt hoztam be őket, tavaly november 10. körül, ez a két véglet, általában december legelején. Persze, én folyamatosan figyelem a helyi előrejelzéseket, és azt is tudom, hogy hogyan kell ezeket értelmezni a saját kertem mikroklímája szempontjából.


A többi pozsgást már be szoktam hozni, amikor az első fagyokat mondják. Ami nagy, és nem akarom, hogy túl sokáig foglalja bent a helyet, azt csak egy még védettebb helyre rakom, szükség esetén 1-2 napra berakom a garázsba, de utána általában vissza lehet tenni kintre.

Vannak olyan pozsgások, amiket mérsékelten öntözni kell télen is. Pl. az Aeonium télen virágzik (nálam most pár nap múlva fog, de amikor ez korábban előfordult, akkor tél közepe felé).

Egyrészt, meg lehet tippelni, hogy mennyire vízigényes egy növény, másrészt, látom a tél folyamán, hogy mennyire fonnyad meg, és szükség esetén egy kicsit öntök rá, amikor egy melegebb időszakban 15 fok közelébe emelkedik a hőmérséklet a telelőben.

A kaktuszok hidegben nem igényelnek fényt egyáltalán, de a pozsgások többsége igen. Amelyik a melegebb téli időszakokban sem indul növekedésnek, az kevesebbet.

2018. nov. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!