Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diófát szeretnék ültetni Hány...

Diófát szeretnék ültetni Hány év után lesz termőképes?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre koszonom.

2018. nov. 5. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Régebben azt mondták, hogy diófát az unokájának ültet az ember, de én láttam már csemetekertben is diót a kis fákon!
2018. nov. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen más gyümölcsfa 3 éves korában már a teljes termést meg tudja nevelni, állítólag a diófa az első néhány szemet kb. 5 éves korban kezdi hozni, és kb. 8-10 éves korára lesz az összes termés megnevelésére képes.
2018. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak már olyan fajták is ,melyek 5-6 éves korban már termőre fordulnak.10 éves korban már hozzák is a várt termést.Csak hogy ezek ára 10 ezer körül van .

A dió termesztők már csak ilyeneket telepitenek .

2018. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milotai 10, Alsószentiványi 117 oltványok, amiket szoktak javasolni. Kertészetben kérdezz utána.


"Nagy különbség van a magonc diófa és oltvány diófa között.


A magonc diófa 10 év múlva fordul termőre, az oltvány dió viszont az ültetés után a 3-4. évben.


Az oltvány dió további előnye, hogy fajtaazonos lesz a termése."


Drága a csemete, de az ember sokáig szeretné élvezni a fa termését, ezért megéri rááldozni. Nálunk is óriási különbség van a telekvégi varjúpottyantotta diófa és a kertészetből vásárolt fa termése között, az utóbbi 3 éves korában már megmutatta magát, termett pár szemet.

2018. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez az oltványokra vonatkozik, hogy 5 éves koruk körül kezdenek teremni, és 10 éves koruk táján van értékelhető termés.

Ha valami haver kertjében kikelt magoncról van szó, annál még rá kell tenni pár évet.

Amúgy én is láttam már 2 éve ültetett oltványt, amin volt pár szem kifejlett termés, de ez nem jellemző dolog.

2018. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!