Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő, míg a fokföldi...

Mennyi idő, míg a fokföldi ibolya kigyökerezik?

Figyelt kérdés
Földbe szúrtam le, gyökereztető porba is belemártottam. Hogyan és mennyi időközönként öntözzem? Olvastam, hogy szereti a párát. Hogyan párásítsak neki?

2018. nov. 17. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson párásítani. Azt legfeljebb elviseli, de nem szereti. Ez egy száraz körülményeket kedvelő, félpozsgás növényfaj. Ha netán kirothad egy tőnek a gyökere az agyonöntözéstől, akkor is csak egy hónap múlva veszed észre rajta, hogy nincs gyökere, addig esetleg csak kicsit kókadtabb a szokásosnál.


Letörés után egyből földbe tetted? Az nem volt jó ötlet, nagy esélye van elrothadni, mondjuk, legalább 50 %. Ha most csináltad, akkor valami gombaölővel öntözd be, akkor van remény.

A lényeg, hogy ne öntözd túl. Nem az a lényeg, hogy mennyi időnként, hanem hogy két öntözés között tudjon kicsit megszikkadni a föld, amikor már csaképp, hogy nedves a földlabda közepe.


Amúgy én azt szoktam javasolni, hogy letörés után vagy 2 napra lefektetni a levelet, hogy beszáradjon a seb, aztán csapvízben állítva gyökereztetni (csak a szár alsó pár centije érjen bele), a csapvízben mindig van annyi klór, ami ahhoz kell, hogy ne kezdjen rothadni a törésnél. És ebben az esetben lehet látni, hogy mikor fejleszt annyi gyökeret, amivel már érdemes beültetni. Sőt, a levél saját anyagából bőven ki tudja fejleszteni a sarjakat, némi tápoldattal is lehet tuningolni. A legtöbb esetben nem 1 sarj fejlődik, hanem több, és akkor így vízben nevelve könnyű őket a gyökerek lepattanása nélkül szétválasztani és beültetni, a levél meg mehet vissza a vízbe, hogy újabb sarjakat hozzon. (Persze, csak ha tudsz mit kezdeni a kis növények tömegével.) Többször volt már, hogy 1 levélről 3 menetben tíznél több új ibolyám lett. Egyszeri gyökereztetéssel talán 8 volt a csúcs. Régebben sok fajtám volt, néha 50 tövet is neveltem, eladásra.

Amúgy vízben és földben is olyan 1-2-3 hét, körülményektől függően, mire elkezdenek megjelenni az első apró gyökerek. Egy hónap után általában már kicsi levélkezdeményeket is látni, ha vízben csinálod. Földben kell még vagy 2 hét, hogy felszínre kerüljenek. (Ezért nem is érdemes túl mélyre ültetni, mert a szár legaljából indulnak az új hajtások.)

2018. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem tettem őket rögtön földbe. Kolléganőmtől kaptam őket, munkába jövet adta nekem. Nem tudom ő, mikor csípte le a leveleket, de ahogy megkaptam nálammis állt 13-14 órát.
2018. nov. 18. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!