Kezdőoldal » Otthon » Kert » Háti permetezők közül melyiket...

Háti permetezők közül melyiket tudnátok ajánlani főként kiskerti, udvari gyomirtáshoz?

Figyelt kérdés

Itt nézelődünk jelenleg, mert más cikket is rendelnénk innen a permetezővel együtt, ami csak itt kapható: [link]


Eddig hagyományosnak mondható, nagyszüleinktől megörökölt sárga háti permetezőnk volt, amivel az volt a gondunk folyamatosan, hogy a fúvóka állandóan eldugult és minduntalan le kellett venni a permetezőt, szétszedni a fóvókát, és tűvel kipiszkálni a dugulást okozó koszt, majd folytatni a permetezést, mindezt 5 percenként megismételve. Minden bizonnyal nem volt kimosva a permetező és a korábban beleszáradt permetezőszer, vagy vízkő leváló darabkái lehettek a ludasak, a dugulás okozói. Sajnos már nincs meg a régi permetező, tévedésből elajándékoztuk, ezért szeretnénk újat, lehetőleg egy jót vásárolni. Leginkább a kertben használnánk gyomirtózásra, olyan részeken, ahol nehéz hozzáférni kapával, sarlóval, fűnyíróval, illetve az udvaron is hasonló helyeken.



2018. dec. 4. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a Tesco-ban vettem olcsó osztrák, tiszta műanyag permetezőt (nyilván kínai gyártmány volt), ami könnyű, csak feltörték a tárolómat télen és ellopták. A régi sárga permetezőtöknél biztosan hiányzott a markolatból a szűrő, ami felfogta volna az eldugító szemcséket.
2018. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönjük a jótanácsot, erről a markolatba való szűrőről még nem csak nem is hallottunk! pedig logikus, mert a mosógépben is van hasonló, nemrég kiszereltem és a fülpiszkálótól kezdve a 20 forintosig mindenféle fennakadt benne...
2018. dec. 5. 00:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Anno az én sárga permetezőmből is hiányzott (gyárilag) ez a markolatszűrő, és hogy ne duguljon el, a szár végére, a hajlított idom elég gyártottam műanyagból egy kifurkált 0,5-ös alumíniumlapot, később műanyagból, drótból volt fogója a kiszedéshez, így csak évente egyszer kellett szétszedni.


A konkrét kérdésre:

Ugyanez a kínai, mint a linken az első, csak más néven, tavasszal meg néha nyáron szokott lenni a Tescoban, ahogy az első válaszoló is írta. Évekig 3500-ba került, most rákerestem, legutóbb már 4200 volt.

Ha csak gyomirtózásra használod néha, akkor 20 évet ki fog bírni javítás nélkül. De ha esetleg csak 10-et, akkor is 1000 Ft-ért lehet hozzá komplett új markolatot venni a mezőgazdasági boltban. Vagy csapágyboltban 5 Ft-ért új tömítést. Bár ilyen tartalék tömítést általában mellékelni is szoktak a dobozban, csak 10 év múlva már úgysem lesz meg...

Én vettem hozzá egy 2 m-es szárat is, kb. 1300 volt. A sárga magyarhoz lett gyártva (kínaihoz valót még nem láttam boltban), de az alumíniumcső mérete megegyezik ennek a kínainak a műanyagcsövével, csak le kellett vágni a két csatlakozót a végeiről. Ezzel nem csak szélesebb sávot tudok permetezni, pl. nem kell bemenni a krumplisorok közé, hanem nem fogom lepermetezni a cipőmet.

2018. dec. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb 8-9 erdei m³fa/fűtési szezon.

Pufferral kb 30-35% takarítható meg.

2018. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" tévedésből elajándékoztuk"

Hát ez elég nagy hiba, nem olcsó egy új jó minőségű.

A régi típushoz minden alkatrészt lehet kapni, párezer forintból évtizedekig jó lett volna.

Vagy a szűrő hiányzott vagy a permetezőszár korrodálódott belül és annak a darabjai váltak le.



Na de már mindegy.


A legolcsóbbakhoz nem lehet alkatrészt venni, de ha csak keveset használod, jó lesz a teszkós is.


Én is a "legolcsóbbat" használom a gyomirtózáshoz.

2018. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amiről beszéltek, az a Vegyépszer permetező. Mai napig kapható, igaz már egy kicsit máshogy néz ki, és a neve is más, de minden ugyanaz benne.
2018. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!