Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megfeledkeztem a krókuszról,...

Megfeledkeztem a krókuszról, és ma ültettem el idebent, cserépbe. Lesz belőle valami?

Figyelt kérdés

2019. jan. 19. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

lesz

én is a héten duggattam el, elkallódott és sokáig szar idő is volt

de én kinti balkonládába raktam őket, mert ha bent elkezd nőni, akkor könnyen elfagy, nem akarom májusig bent pátyolgatni

2019. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, bent nagyon kevés neki a fény a meleghez képest, és ha bent nyílik ki, akkor gyorsan leszárad a levele, nem lesz ideje felhízlalni a hagymát, tehát ha életben marad is, jövőre már nem várható virág.

Ettől függetlenül, a kint lévőknek már nagy, erős gyökérzete van mostanra, amit a tieid már nem tudnak bepótolni, vagyis amikor jön a tavasz, akkor minimális gyökérzettel vágnak neki a virágzásnak, a hagyma anyagát túlzott mértékben elhasználva, ami megint csak nem tesz jót nekik.

"Jobb híján" én azt csinálnám, ha már cserépben vannak, hogy pár napig, max. egy hétig bent tartanám, hogy beinduljon a gyökeresedés, aztán ha nincs valami -10 fokos fagy, akkor az ablakpárkányra tenném (kívül), ott viszonylag meleg van, és nevelnek még valami gyökeret virágzás előtt.

Kiszáradásra vigyázz. Fagyos földet ne öntözz, legfeljebb fagyos vízzel, mert a langyos víz kinyírja a hagymát. Ha túl kicsi a cserép, az problémás lehet, több okból is.

2019. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megnéztem, sajnos -6 - -8 fokos éjszakák várhatók a következő 2 hétben.

2019. jan. 20. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Á, 2 hétre nem lehet a jelenlegi tudomány szerint pontos előrejelzést csinálni. Én naponta legalább egyszer nézem az Időkép helyi előrejelzését, ami rövid távra a legjobb, és kb. 2 naponta teljesen megváltoztatják a 2 hét múlva következő időjárást.

Ablakpárkányon a valós -6 sem veszélyes a krókusznak, ha még nem hajtott ki, és ilyenkor a hivatalosan mért hőmérséklet több fokkal hidegebb. Az ablaküveg sok hőt enged ki, ami megreked, ha nincs erős szél és nem szélirányban van.

2019. jan. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van, az időkép még az adott napit is többször változtatja, de sokszor még a térképen sem az van a jelenlegi helyzetre, ami a valóság.


Köszönöm a tanácsokat, így fogok eljárni.

2019. jan. 22. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!