Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire megbízható gyökeres...

Mennyire megbízható gyökeres növény rendelése az internetről (Bakker vagy egyéb)?

Figyelt kérdés

Leginkább egy kertészetből venném meg, ami kell, mert ott látom, hogy mit veszek, de ott is vannak rossz tapasztalataim. Vagy éppen nincs, amit keresek, vagy ha van, ott hirtelen nem tudom, hogy mik a növény igényei, és csak akkor derül ki, hogy nem az én kertembe való, miután látom, hogy nem fejlődik rendesen. (Elég árnyékos a kert, és kissé agyagos a talaja.) Ezért gondoltam, hogy inkább rendelek, így nagyobb a választék, és utána tudok nézni a növénynek is. De itt meg félek attól, hogy valami életképtelen, gyengén fejlett, aszott, kiszáradt stb. vackot küldenek, és kidobok rá látatlanba több 10 ezer forintot. Ezért érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata az így kiküldött növényekkel. Főleg a Bakker érdekelne, de ha valaki másról tud, az is jó.


[link]



2018. febr. 1. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi egyik évben a Sieberztöl rendeltünk gyümölcsfákat, hagymás virágokat, meg epret. Semmi gond nincs velük. Áfonyabokrot is rendeltem már több helyről, épségben jöttek, azota is szépek.
2018. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1)

Eleve felkészülten menj el a kertészetbe, azzal a növénylistával a kezedben, aminek már utánanéztél és tudod az igényeit.

2)

A netről rendelt növényeimmel van jó és rossz tapasztalatom, de inkább a rossz felé billen a mérleg.

Kértem (már nem tudom melyiktől) tripla, vörös leandert és fél év múlva amikor virágzott derült ki róla, hogy szimpla rózsaszín.

Ha visszaküldtem volna a saját költségemen, akkor az 50%-ot visszatérítették volna. Nem küldtem vissza, hanem elajándékoztam, mert nekem különbek voltak.

Aztán rendeltem kihangsúlyozottan illatos, szálas vörös futórózsát, kaptam helyette szagtalan, bugában növőt ...

3)

A csomagban kapott növények mindig sokkal kisebbek és sokkal drágábbak, mint a kertészeti.

4)

Egyetlen előnynek azt érzem, hogy olyat is lehet rendelni, ami esetleg kertészetben nincs, mert akkora kuriózum, viszont ezek vagy megerednek, vagy nem és durva postaköltségük van.

2018. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Úgy látom 1:1, így nem lettem sokkal okosabb. Még gondolkodok rajta.
2018. febr. 1. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, fő gond az ilyesmivel, hogy nem biztos a fajtaazonosság. Én is jártam már így.


A Bakker amúgy a létező legdrágább (volt pár éve, amikor még nézegettem a katalógusokat).

Régebben a megbízhatatlansága legendás volt, mostanra, úgy hallom, már jobbak.

[link]


Meg persze, a csomagküldők kétszeres-háromszoros áron adják ugyanazt, mint a kisebb kertészetek.

A kertészetekben is meg lehet csinálni, hogy kinézed a növényt, hazamész a neten körülnézni, aztán ha a növény megfelel, akkor visszamész megvenni.

2018. febr. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En inkabb hagymasokat szoktam rendelni.A bakkerttol is rendeltem.Volt ami megmaradt volt ami nem,de azokat vsz,hogy keson ultetem el vagy nem volt jo nekik a hely.Egy masik helyrol rendeltem levendulakat kb 250Ft-ert.Picike barna valamik voltak.Konkretan sirhatnekom volt,mikor meglatam oket,de tavasszal gyonyoruen kihajtottak.Olyan volt nekem is,hogy mast kaptam.Volt ahol azzal magyaraztak,hogy ott is emberek dolgoznak elofordul az ilyesmi.Az meg ertheto lenne,ha piros tulipan helyett sargat kapok,mert a hagyman tenyleg nem latszik,de en teljesen mas novenyt kaptam,aminek vsz a hagymaja is mas.Tobb helyrol rendeltem mar,van ahol adnak kedvezmenyt sok helyen ajandekot is van,ahol nyugodtan irhatok e-mailt,ha kerdesem van.Esetleg probald meg,hogy elsore csak 1-2novenyt rendelsz es,ha rendbe vannak,akkor rendelsz meg.
2018. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az Etnoflora-tól (tőlük nagy mennyiségeket is) és a Wiandt-tól is többször rendeltem már virágokat és gyógynövényeket, eddig mindegyik kifogástalan minőséget adott.
2018. febr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én automatikusan lágyszárúnak értelmeztem a kérdést, de fák, cserjék közül a csúcs nálam a kiskert.com, onnan csodaszép, erős, fejlett növényeket kaptam mindig.

A másik, a "dmkert", többnyire életerős növényeket küldött, de sajnos ott már voltak kivételek.

A novenyshop-tól eddig egyszer rendeltem, és többet nem nagyon merek, mert a rendelt növények (tűztövisek) fele egy év alatt kipusztult, már alapból jól láthatóan betegek voltak, mikor átvettem őket (ugyanakkor unokatestvérem, aki szintén egyszer vásárolt, csupa egészséges facsemetét kapott tőlük).

Én évente 5-6x is rendelek növényeket, és szerencsére ritka a rossz tapasztalat.

2018. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!